Białystok/Art Weekend: HOTELOKO movement makers „Absolutely Fabulous Dancers”

Zdjęcie: Białystok/Art Weekend: HOTELOKO movement makers „Absolutely Fabulous Dancers”

fot. Romain Lorraine

Wersja do druku

Udostępnij

HOTELOKO movement makers zapraszają na swój spektakl Absolutely Fabulous Dancers, który odbędzie się w ramach festiwalu Art Weekend.

Opis spektaklu:

Aktorka, tancerz i choreografka wspólnie przyglądają się swoim korzeniom i historii, podejmują temat edukacji, ekologii i tożsamości, zastanawiają się, co dodaje im skrzydeł, a co je podcina. To wszystko w rytmach muzyki lat 80., folku i muzyki klasycznej. Trio Absolutely Fabulous Dancers odpowiedzi i inspiracji szuka w przeszłości, historii Polski, w ruchu codziennym, pamięci ciała i narzędziach performatywnych. W ten sposób artyści z HOTELOKO movement makers budują swój niepowtarzalny i absurdalny styl taneczny. Spektakl otrzymał nagrodę jury „Coup de Coeur” za oryginalność na Festiwalu Quartiers Danses w Montrealu (Kanada 2019).

Koncepcja i choreografia: Magdalena Przybysz

Reżyseria: Agata Życzkowska

Dramaturgia i teksty: Magdalena Przybysz, Agata Życzkowska

Wykonanie: Magdalena Przybysz, Mirek Woźniak, Agata Życzkowska

Kostiumy: Anna Ciupryk

Produkcja: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’

Partnerzy: Prom Kultury Saska Kępa, Centrum Promocji Kultury Praga Południe, Mazowiecki Instytut Kultury, Teatr Baza

Spektakl powstał dzięki współfinansowaniu m.st. Warszawa

Premiera polska: 30 czerwca 2017, Warszawa

Premiera światowa: 9 września 2019, Montreal (Kanada)

czas trwania: 40 min

Kolektyw HOTELOKO movement makers wyłonił się w 2016 roku z powstałego w 2011 roku Teatru HOTELOKO, którego założycielką jest aktorka, reżyserka, menadżerka i producentka Agata Życzkowska. Artystka porusza się głównie w obszarze nowej choreografii i eksperymentu tanecznego, tworząc projekty artystyczne, edukacyjne i społeczne. Podejmuje współpracę z choreografami i choreografkami: Magdaleną Przybysz, Mirkiem Woźniakiem, Wojciechem Grudzińskim. Tematy takie jak wspólnota, wolność, miasto, tolerancja, równouprawnienie, edukacja są najbliższe artystom i artystkom, którzy działają głównie w Warszawie, ale także współpracują z polskimi i zagranicznymi partnerami.

trailer: https://vimeo.com/358767970

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 13:00

Białystok: Białostocki Teatr Lalek, sala kameralna, ul. K. Kalinowskiego 1

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close