Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2014: Joanna Brych „Spotkanie ze sztuką choreografii XX wieku dla dzieci i młodzieży” – wykład performatywny

Zdjęcie: Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2014: Joanna Brych „Spotkanie ze sztuką choreografii XX wieku dla dzieci i młodzieży” – wykład performatywny

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas Festiwalu Kalejdoskop 2014 odbędzie się wykład performatywny dla dzieci Spotkanie ze sztuką choreografii XX wieku dla dzieci i młodzieży. Wrażliwość na sztukę tańca kształtuje się w człowieku od najmłodszych lat. Spotkanie skierowane jest do dzieci i młodzieży, wykorzystuje aktywne formy przekazywania treści o świecie tańca i choreografii. W trakcie interakcyjnych zajęć będą wykorzystane kostiumy i inne ciekawe rekwizyty. Osoby prowadzące zajęcia: Joanna Brych, Ana Kipshidze, Eduard Bablidze.

Joanna Brych – Prezes Fundacji „Terpsychora”, wiceprezes Koła Naukowego Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 2011-2013 słuchaczka Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, inicjatorka i założycielka projektu „Terpsychora”, twórca projektu „Mała Terpsychora”.

Eduard Bablidze – Artysta baletu, pedagog, choreograf, impresario, tancerz Polskiego Baletu Narodowego; pierwszy solista Teatru Opery i Baletu w Tbilisi w latach 1995-2001 i 2002-2005, solista w Teatrze Wielkim w Poznaniu (2001-2002) oraz w Państwowej Operze Bałtyckiej w Gdańsku (2005-2008). Od 2008 roku występuje na scenie Teatru Wielkiego- Opery Narodowej. W 1995 roku ukończył Państwową Szkołę Baletową w Tbilisi (Gruzja). Jest absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie Stosunków Międzynarodowych w Tbilisi oraz Podyplomowych Studiów Menadżerskich UW, aktualnie studentem pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku Pedagogika Baletowa (UMFC). W 2013 roku założył Impresariat Artystyczny „Baltic Art Ballet”.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close