Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2014: Koncert zespołu Legarytmy

Zdjęcie: Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2014: Koncert zespołu Legarytmy

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas Festiwalu Kalejdoskop 2014 odbędzie się koncert zespołu Legarytmy – zespół z Olecka z Mazur Garbatych, powstały w 2012 roku. Gra głównie kompozycje własne porywane improwizacją, łączące jazz-rock z elementami muzyki etnicznej. Nazwa zespołu nawiązuje do nazwy rzeki – Legi, przepływającej przez malownicze mazurskie miasteczko.

Saksofonista Dominik Gałązka udziela się w kultowym zespole Brygada Kryzys (nagranie live z Polskiego Radia III). Gitarzysta Maciej Śnieżyński współpracował z warszawską scenę alternatywną m.in. w zespołach Wiosna, Batyskaf z basistą z zespołu Pustki Szymkiem Tarkowskim oraz wybitnym multiinstrumentalistą Maćkiem Bielawskim. Współtworzył z Tymonem Tymańskim muzykę to spektaklu tanecznego.

Dźwięki jak słowa – fragment koncertu

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Białystok: Gram Off On, ul. Icchoka Malmeda 17

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close