Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2014: Warszawska Pracownia Kinetograficzna „Ruch Uchwycony” – wykład performatywny

Zdjęcie: Białystok/Festiwal Kalejdoskop 2014: Warszawska Pracownia Kinetograficzna „Ruch Uchwycony” – wykład performatywny

Fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas Festiwalu Kalejdoskop 2014odbędzie się wykład performatywny Warszawskiej Pracowni KInetograficznej Ruch Uchwycony (koncepcja: Hanna Raszewska). Wystąpią: Hanna Raszewska, Anna Opłocka, Eliza Rudzińska. Prezentacja Ruch Uchwycony ma na celu przekazanie podstawowych informacji na temat systemu notacji ruchu Labana-Knusta, a także przełamanie popularnych wątpliwości co do zasadności jego użycia. Łączy formę wykładu i prezentacji performatywnej.

Czy można uchwycić ruch, czy taniec poddaje się zapisowi, czy zapis go nie zubaża? Można, poddaje się – nie zubaża. Podobnie jak system nutowy pozwala uchwycić dźwięk, system notacji Labana-Knusta zatrzymuje na papierze to, co tak ulotne, co trwa w czasie i w przestrzeni, co manifestuje się poprzez ciało: taniec. Prosty i logiczny system o przejrzystych zasadach pozwala na zapis każdego ruchu, niezależnie od techniki, w jakiej jest wykonywany.

Koncepcja i prowadzenie:Hanna Raszewska

Wykonawczynie: Anna Opłocka, Hanna Raszewska, Eliza Rudzińska

Czas trwania:ok. 40’

Hanna Raszewska – absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. W 2011 roku ukończyła szkolenie na warsztatach choreologicznych w Instytucie Choreologii w Poznaniu. Jest wykładowczynią przedmiotów: Teorie tańca i Teoria tańca (UMFC) oraz Historii tańca XX i XXI wieku (Mazowiecka Akademia Tańca), a także publicystką (m.in. „Studia Choreologica”, taniecpolska.pl, „Pulse Dance”, kulturapoznan.pl, „nietak!t Inne strony teatru”). Jest członkinią Polskiego Forum Choreologicznego i Stowarzyszenia Strefa Otwarta oraz Otwartego Forum Środowisk Sztuki Tańca, a także założycielką i liderką Warszawskiej Pracowni Kinetograficznej.

Wstęp wolny!

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Białystok: Uniwersytet w Białymstoku, Aula Wydziału Pedagogiki i Psychologii, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close