Białystok: Live act „Superbohaterka. Początek” – chor. Ewa Hubar

Zdjęcie: Białystok: Live act „Superbohaterka. Początek” – chor. Ewa Hubar

Fot. Bartek Warzecha

Wersja do druku

Udostępnij

Anastazja Popławska i Creative Flow zapraszają na premierę spektaklu Superbohaterka. Początek w choreografii Ewy Hubar. To historia narodzin Superbohatera, pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji opowieść o niezwykłej transformacji. Wspólnie z bohaterką widzowie przemierzą drogę przemiany od zwykłego człowieka do obdarzonej nadludzkimi mocami wyjątkowej jednostki. Staną się obserwatorami zmagań, świadkami procesu odkrywania i rozwijania potencjału – twórczego i osobowościowego. Na ich oczach narodzi się superbohater, narodzi się mit. W tym autorskim spektaklu znajdą się m.in. elementy teatru tańca, improwizacji tanecznej, muzycznego performansu/live actu, a także projekcje wideo i animacje. Artystom towarzyszyć będzie energetyzująca muzyka rodem z filmów akcji grana na żywo. Twórcy zapraszają widzów na kolorową planetę, na której jest humor, klimat science fiction, muzyka na żywo, ruch, energia, zabawa.

Nad spektaklem pracuje kolektyw twórczy składający się z przedstawicieli różnych dziedzin sztuki. Muzyką zajmuje się duo producenckie Griot Groove: Wikson Szczygieł i Witalis Popow. Za ruch sceniczny odpowiada Ewa Hubar – choreografka i Julia Dondziło – tancerka. Wideo i wizualizacje tworzą Joanna Sitko i Maria Kraśnicka. Kostiumy projektuje Paweł Androsiuk, scenografię – Karolina Maksimowicz. Za tekst pieśni odpowiada Izabela Bocienko. Nad produkcją i koordynacją projektu czuwa Anastazja Popławska (Creative Flow). Całość reżyseruje Agata Dyczko. Inicjatorką projektu i współautorką scenariusza jest aktorka Dominika Kimaty. W spektaklu występują: Dominika Kimaty, Julia Dondziło, Griot Groove.

Trzonem opowieści będzie postać Superbohaterki. Bohaterka ta na własnym ciele, głosie i umyśle dokona symbolicznej podróży. Będzie to podróż od upadku do ponownego odrodzenia, od skrępowania do uwolnienia, od wstydu po odwagę, od słabości po moc. Niczym mityczna, czy baśniowa heroina będzie dzielnie stawiać czoła wyzwaniom, przezwyciężając na swej drodze kolejne trudności, by w finale odebrać nagrodę za swe trudy i znoje. Pod historią jednostki, która się wyzwala kryje się prosta historia zwykłego człowieka – wieloznaczna opowieść o relacjach, w których ktoś jest od kogoś zależny, o próbie uwolnienia z uwikłania, o narzędziach władzy, o dążeniu do doskonałości, tęsknocie za marzeniami. Głównym motorem działań bohaterki są jej marzenia – o „zyskaniu nowych mocy”, czy też odkryciu mocy już istniejących, a nierozbudzonych. Tym samym szlak jej wędrówki wyznaczają kolejne sprawdziany, treningi i ćwiczenia/improwizacje ze „sprawności”, by w końcu stać się gotowym do życia nowym istnieniem. W konsekwencji podróż bohaterki można porównać do psychologicznego studium rozwoju postaci, aż do osiągnięcia dojrzałości i spełnienia się w samorealizacji.

Trailer

Wejściówki w cenie 20 zł można rezerwować mailowo pod adresem: creativeflow.wow@gmail.com lub telefonicznie w godz. od 15.00 do 19.00 pod numerem tel. 535 555 900. Wejściówki będzie można odebrać na 30 minut przed spektaklem w dniu premiery.

PARTNERZY PROJEKTU:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Marszałek Województwa Podlaskiego
Białostocki Teatr Lalek
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury

Scenariusz spektaklu powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Fundusz Promocji Twórczości) oraz stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego.

Strona projektu

Projekt na wspieramkulture.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Białystok: Białostocki Teatr Lalek, ul. Konstantego Kalinowskiego 1

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close