Białystok/XIX Festiwal „Kalejdoskop”: Michał Adam Góral „Blush”

Zdjęcie: Białystok/XIX Festiwal „Kalejdoskop”: Michał Adam Góral „Blush”

Michał Adam Góral „Blush”. Fot. Marta Ankiersztejn

W ramach 19. Festiwalu Tańca Współczesnego „Kalejdoskop” odbędzie się spektakl Blush w reżyserii i choreografii Michała Adama Górala i w wykonaniu Anny Banasik, Wojciecha Dolatowskiego, Michała Adama Górala, Karoliny Gracy. Uwaga! Spektakl zawiera wulgarne/ niecenzuralne słownictwo. Artyści wchodzą w kontakt z publicznością.

Wersja do druku

Udostępnij

Nagość zaczyna się od twarzy, a bezwstyd od słów
– Simone de  Beauvoir

Spektakl Blush porusza kwestię autentyczności w kontekście potrzeby przynależności do grupy oraz wstydu – emocji, która nawiedza nas regularnie. On sam, powiązany z myślami, staje się cennym nośnikiem informacji. O jakie stany naszej egzystencji, manifestujące się w określonych warunkach chcesz zadbać? Czego chcesz doświadczać? Blush to spotkanie czterech postaci w przestrzeni teatralnej, zamkniętej scenografią na kształt prowizorycznego  amfiteatru. Postaci podczas spektaklu dzielą się z widzem swoimi  historiami, ukazując różne oblicza wstydu. Wszystkie historie wybrzmiewają na tle choreografii i bogatego ruchu bazującego na  indywidualnych jakościach każdego aktora. Rozmowy o wstydzie mają sens. Są potrzebne. Uwalniają. Uzdrawiają. Pokazują przekonania. Budują zaufanie. Nie wstydź się  wstydzić…

Reżyseria i choreografia: Michał Adam Góral
Dramaturgia: Emilia Szulfer
Aktorzy: Anna Banasik, Wojciech Dolatowski, Michał Adam Góral, Karolina Graca
Performerka video: Nika Go
Kostiumy: Robert Łosyk
Scenografia: Rurzowa, Skucha
Światła: Michał Adam Góral
Muzyka: Pimon Lekler
Charakteryzacja: Julia Hebel
Konsultacje aktorskie: Maciej Łagodziński
Wideo: Banasik, Góral
Partnerzy: Centrum Sztuki Współczesnej  w Warszawie – Zamek Ujazdowski, Festiwal Rozdroże

Czas trwania: 50 min

Michał Adam Góral – absolwent prestiżowej uczelni Codarts Rotterdam University for the Arts w Holandii. W latach 2016-19 tancerz i wokalista Compagnie THOR w Brukseli w produkcjach Anima Ardens i WaW – We are Woman. We wcześniejszych latach współpracował z wieloma teatrami w Polsce i Europie.  Laureat  Warszawskiego Konkursu Choreograficznego z pracą N°2. Wyreżyserował spektakle  Waterfallin, Bolero, Quo Tendis, Hippocampus, Uncommodum oraz spektakl BLUSH, wyprodukowany przez Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski. Jest autorem ruchu do teledysków m.in. dla Ralpha Kamińskiego, Baash, Wishlake, Łąki Łan, kilku reklam i gry Bound na PS4. Wystąpił w filmach: Bare, Under the dress w reż. Alexandra Vinogradova oraz Holy Lands w reż. Amandy Sthers.

Więcej informacji: festiwal-kalejdoskop.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Białystok: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku, ul. H. Sienkiewicza 14

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close