Białystok/Myśl w ruchu 2017: „Neo – Geo – Kompozycja” – finał projektu „Więcej niż tańczące parabole”

Zdjęcie: Białystok/Myśl w ruchu 2017: „Neo – Geo – Kompozycja” – finał projektu „Więcej niż tańczące parabole”

Na zdjęciu: Sławek Bendrat. Fot. Patrycja Płanik

Wersja do druku

Udostępnij

Podlaskie Stowarzyszenie Tańca zaprasza na finałowy pokaz projektu Więcej niż tańczące parabole, realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2017.

Pokaz będzie zwieńczeniem projektu, który Podlaskie Stowarzyszenie Tańca realizuje od marca bieżącego roku we współpracy z III Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku oraz V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku. Prezentacja zatytułowana jest Neo – Geo – Kompozycje, a autorka jej koncepcji i kompozycji jest Dorota Baranowska.

WSTĘP WOLNY.

O pokazie:

Proces tworzenia został przez choreografkę ograniczony do znalezienia i wykorzystania istniejących walorów kompozycyjnych choreografii, które sama wybrała.

Zadanie grupy polega na dostrzeżeniu detalu, który wyizolowany, będzie funkcjonował jako autonomiczna kompozycja. Praca uczestników projektu opiera się na pozbawieniu kompozycji ich naturalnego otoczenia, uwolnienia od ich funkcji, a następnie za pomocą ruchów improwizowanych na stworzeniu ostatecznej kompozycji.

Geometryczny, czysty redukcjonizm, a chaotyczne zwielokrotnienie wibrujących kształtów – zmienia przestrzeń w żywy, burzliwy obraz – w małą i euforyczną kompozycje ruchową.

Pomysł i koncepcja: Dorota Baranowska

Muzyka: Natasza Topor
Kostiumy i scenografia: Natalia Małkus

Logo Podlaskie Stowarzyszenie Tańca (miniaturka)DanceOFFnia logo (miniaturka)

III Liceum im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku (miniaturka) V Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Białystok: SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok.10.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close