Białystok/XII Festiwal „Kalejdoskop”: Natalia Iwaniec „Coaching Project – GaGa” – edukacyjno-twórczy projekt

Zdjęcie: Białystok/XII Festiwal „Kalejdoskop”: Natalia Iwaniec „Coaching Project – GaGa” – edukacyjno-twórczy projekt

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Coaching Project to edukacyjno – twórczy projekt taneczny, polegający na 4-dniowej intensywnej pracy tancerzy pod okiem Natalii Iwaniec. Warsztat opierać się będzie o technikę GaGa. Projekt skierowany jest do zaawansowanych tancerzy, pedagogów i instruktorów tańca. Zakwalifikowanie osób odbywa się na podstawie listu motywacyjnego. W ramach projektu zostanie przeprowadzonych 10 godzin pracy warsztatowej. Podsumowaniem projektu będzie wspólnie tworzony pokaz. Koszt 4-dniowych warsztatów to 100 zł. Pokaz pracy warsztatowej:  niedziela – 12 kwietnia  godz. 15.30, klub Zmiana Klimatu.

Zgłoszenia: kalejdoskop@danceoffnia.pl

W tytule wiadomości należy wpisać: COACHING.

Harmonogram projektu:

Czwartek, 09 kwietnia
14.00-15.15 zajęcia odbywają się w SDK DanceOFFnia
15.30-16.45 zajęcia odbywają się w SDK DanceOFFnia

Piątek, 10 kwietnia
10.00-11.15 zajęcia odbywają się w SDK DanceOFFnia
11.30–12.45 zajęcia odbywają się w SDK DanceOFFnia

Sobota, 11 kwietnia
10.00-11.15 zajęcia odbywają się w SDK DanceOFFnia
11.30–12.45 zajęcia odbywają się w SDK DanceOFFnia

Niedziela, 12 kwietnia
11.00-12.15 – zajęcia odbywają się w SDK DanceOFFnia
13.15–14.45 – zajęcia odbywają się w Zmianie Klimatu

15.30 – pokaz w Zmianie Klimatu

GaGa jest to metoda pracy z ciałem skierowana zarówno do profesjonalnych tancerzy, jak i do wszystkich amatorów tańca. Na GaGa eksploruje się różnego rodzaju jakość ruchu. Używając wyobraźni pobudzamy całe ciało w kreatywny i niekonwencjonalny sposób. GaGa pomaga przełamywać ruchowe przyzwyczajenia, pozwala przezwyciężać zmęczenie i poszerzać zakresy ruchu.

Natalia Iwaniec – jest jedyną w Polsce certyfikowaną nauczycielką GaGa. Jej przygoda z GaGa rozpoczęła się od spotkania z izraelskim choreografem Arkadi Zaidesem w 2009 roku w Poznaniu i od tego czasu uczestniczyła w licznych warsztatach GaGa w Polsce i za granicą. W 2010 roku przeprowadziła się do Tel Avivu, by uczestniczyć w codziennych zajęciach GaGa. W tym samym czasie wzięła udział w projekcie-warsztacie dla tancerzy w zespole Yasmeen Godder, jako jedyna osoba spoza Izraela. W roku 2011 została zakwalifikowana do pilotażowego projektu GaGa TEACHERS TRAINING, gdzie pod okiem Ohada Naharina, tancerzy Batsheva Dance Company i znakomitych pedagogów GaGa, zgłębiała tą metodę pracy. Od sierpnia 2012 roku Natalia jest jednym z nielicznych nauczycieli GaGa w Europie. Prowadziła regularne zajęcia w Londynie, jak i na licznych festiwalach w Polsce i za granicą. Poza intensywną praktyka nauczycielską, Natalia jest aktywna jako tancerka. Jej najnowszym projektem był spektakl zrealizowany we Włoszech instantaNEO, podejmujący temat relacji między fotografią a tańcem. Premiera spektaklu odbyła się w Turynie w listopadzie 2014 roku.

 PROGRAM

Tekst kuratorski Anny Królicy

Więcej informacji: http://festiwal-kalejdoskop.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close