Białystok/XII Festiwal „Kalejdoskop”/Natalia Iwaniec „Coaching Project – GaGa”: Wystawa prac

Zdjęcie: Białystok/XII Festiwal „Kalejdoskop”/Natalia Iwaniec „Coaching Project – GaGa”: Wystawa prac

Fot. Krzysztof Bieliński

Wersja do druku

Udostępnij

Odbywający się od jedenastu lat w Białymstoku największy i najważniejszy festiwal tańca współczesnego w północno-wschodniej Polsce. Tegoroczna XII edycja podejmuje temat tożsamości Europy Środkowo – Wschodniej. Na festiwal zaproszono 56 artystów z Polski, Białorusi, Ukrainy i Litwy. Podczas tegorocznego „Kalejdoskopu” zrealizowanych zostanie dwadzieścia wydarzeń. W ciągu czterech festiwalowych dni, poza spektaklami, będą miały miejsce cztery projekty warsztatowe, wystawa rysunku, projekcja filmu oraz panel dyskusyjny.

W ramach festiwalu odbędzie się pokaz warsztatowy uczestników coachingu z Natalią Iwaniec oraz wystawa prac Studenckiego Koła Naukowego Warsztat Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.

Coaching Project to edukacyjno – twórczy projekt taneczny, polegający na 4-dniowej intensywnej pracy tancerzy pod okiem Natalii Iwaniec. Warsztat opierać się będzie o technikę GaGa. Projekt skierowany jest do zaawansowanych tancerzy, pedagogów i instruktorów tańca. Zakwalifikowanie osób odbywa się na podstawie listu motywacyjnego. W ramach projektu zostanie przeprowadzonych 10 godzin pracy warsztatowej. Podsumowaniem projektu będzie wspólnie tworzony pokaz. Koszt 4-dniowych warsztatów to 100 zł. Pokaz pracy warsztatowej:  niedziela – 12 kwietnia  godz. 15.30, klub Zmiana Klimatu.

SKN Warsztat jest Kołem Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Podczas już prawie dwuletniej działalności studenci rozwijają swoje zainteresowania z dziedziny rysunku, malarstwa oraz grafiki artystycznej pod przewodnictwem dr hab. art. plast. mgr inż. Tomasza Kukawskiego. Koło zajmuje się również organizacją wykładów tematycznych oraz aranżacją wystaw graficznych.

 PROGRAM

Tekst kuratorski Anny Królicy

Więcej informacji: http://festiwal-kalejdoskop.pl

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close