Białystok/XII Festiwal „Kalejdoskop”: Olga Skvortsova – warsztaty

Zdjęcie: Białystok/XII Festiwal „Kalejdoskop”: Olga Skvortsova – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas Festiwalu Kalejdoskop 2015 warsztaty taneczne poprowadzi Olga Skvortsova (11 kwietnia: 13.00-14.30, 12 kwietnia: 11.45-13.15).

Zgłoszenia

Regulamin

Harmonogram

Prowadząca o warsztacie:

Ciało – przestrzeń;

Ciało – element przestrzeni;
Ciało – uczucia i doznania;
Ciało – dźwięk.

Te tematy będą poruszane podczas warsztatów. Zajęcia będą bazować na zrozumieniu anatomii ciała, jego aspektach sensorycznych, skupiając swoją uwagę na jego rolowaniu, wyobraźni i poruszaniu się w przestrzeni i czasie. Ucząc się schematu, będziemy pracować w kompozycji: zmian perspektyw, dekonstrukcji kombinacji oraz podjęcia próby improwizacji kontaktowej.

Olga Skvortsova – choreografka, aktorka i performerka. Olga ukończyła Białoruską Akademię Sztuki (Wydział Teatralny), jednocześnie uczestnicząc w zajęciach tańca klasycznego, których pedagogiem był V.V. Ivanov. Jeszcze będąc studentką na Białoruskiej Akademii Sztuki, Olga wystawiła swoją pierwsze prace Yablan (Jabłoń) oraz Historia jednej walizki. Prace zostały nagrodzone na festiwalu IMFC w 2002 roku  coroczny festiwal tańca współczesnego w Vitebsku. Olga pracowała jako nauczycielka tańca współczesnego oraz kontakt improwizacji na Białoruskim Uniwersytecie Kultury, a także Białoruskiej Akademii Sztuki. W 2003 roku wspólnie ze studentami Białoruskiej Akademii Sztuki stworzyła przedstawienie Dach. Brała udział w wielu warsztatach tanecznych z technik tańca współczesnego oraz kontakt improwizacji w Moskwie (TSEKH) i Sankt Petersburgu (Canon Dance). Jej nauczycielami byli: Gill Clarke, Andrea Woods, Fiona Millward, Diane Elshout, Sibrig Dokter, Yossi Berg, Angela Doniy. W 2005 roku rozpoczęła współpracę z Dimitrem Zaleskim, która zaowocowała zespołem tańca współczesnego D.O.Z.SK.i. Wspólnie stworzyli takie choreografie jak Muchy na słońcu, Kamień. Papier. Nożyce., Homo Sapiens, Zima, Summertime. Jako niezależna choreografka Olga wystawiła V Doline Doli. Jako tancerka i choreografka brała udział w wielu festiwalach: IFMC w Witebsku, TSEKH w Moskwie, Zawirowania w Warszawie, Złota Maska w Moskwie, Tanzmesse w Düsseldorfie. Jako tancerka i członkini grupy D.O.Z.SK.I została zaproszona do Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie. Brała udział w wielu międzynarodowych projektach teatralnych i tanecznych, m.in.: mińsko-berliński projekt Uwaga. Kruche. w choreografii Olgi Kostel, białostocko-miński projekt Uroda Życia w choreografii Karoliny Garbacik, a także współczesna opera Wenus i Adonis również w jej choreografii. Wspólnie z Dimitrem Zalesskim tworzyła choreografię w projekcie teatralnym Voitek. Jako aktorka wystąpiła w spektaklach teatru fizycznego Korniag: Utwór №7 i Cafe absorption, jednocześnie pracując jako choreografka w ostatnim przedstawieniu. W 2011 roku założyła własną grupę taneczną Skvo’s Dance Company. W swoim repertuarze mają już takie spektakle jak Happy Valentine, Dekadencja. Dialogi., Bardo, The Principle of Pendulum. Grupa brała udział w Międzynarodowym Festiwalu WSpółczesnej Choreografii w Witebsku, a także pokazywali swoje prace we Wrocławiu, Lublinie i Warszawie.

 PROGRAM

Tekst kuratorski Anny Królicy

Więcej informacji: http://festiwal-kalejdoskop.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 13:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close