Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Basia Bujakowska „Swan…like II: Dying Swan”

Zdjęcie: Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Basia Bujakowska „Swan…like II: Dying Swan”

Fot. Klaudyna Schubert

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Kalejdoskop jest organizowany przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca, a za jego kształt odpowiadają dyrektorki Joanna Chitruszko i Karolina Garbacik oraz programatorka Anna Królica. W ramach XII edycji festiwalu odbędzie się pokaz spektaklu Basi Bujakowskiej Swan…like II: Dying Swan. W spektaklu wykorzystano fragmenty książki Najgorszy człowiek na świecie Małgorzaty Halber oraz teksty z filmu Million Dollar Hotel Wima Wendersa.

„Myślę,że się sama sobie śnię. Prawdziwe jest tylko to, co wymyślam i nie przyjdzie mi nawet do głowy o tym rozmawiać. To są połacie białego mchu, wyobrażenia z zewnątrz zwane mglistymi, które w mojej głowie są wielkimi ogrodami.”

(Małgorzata Halber )

koncept, reżyseria, wykonanie: Basia Bujakowska
montaż dźwięku: Piotr Madej, Marcin Janus
wideo: Daria Kubisiak, Nikodem Wojciechowski
czas: 45 minut

Basia Bujakowska­ (1983) – performerka, tancerka, twórczyni niezależna; absolwentka Institut for Dance Art / Anton Bruckner Universitat (Linz) oraz P.F.P w Salzburg Experimental Academy of Dance (SEAD). Jest laureatką Pierwszej Nagrody w konkursie TVP2 „Dolina Kreatywna” za spektakl solowy Swan….like i stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2009) oraz Arts Station Foundation (Solo Projekt, 2008; Alternatywna Akademia Tańca, 2009).

Więcej informacji na stronie: festiwal-kalejdoskop.pl oraz na profilu facebookowym: www.facebook.com/festiwal.kalejdoskop.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:30

Białystok: WOAK Spodki, ul. św. Rocha 14

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close