Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz „Homogemonia”, Ivgi & Greben „Object”, Anna Kamińska, Patryk Durski „5 dm3”

Zdjęcie: Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz „Homogemonia”, Ivgi & Greben „Object”, Anna Kamińska, Patryk Durski „5 dm3”

Homogemonia. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Kalejdoskop jest organizowany przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca, a za jego kształt odpowiadają dyrektorki Joanna Chitruszko i Karolina Garbacik oraz programatorka Anna Królica. W ramach XII edycji festiwalu odbędzie się pokaz trzech spektakli jednego wieczoru: Homogemonia Eweliny Drzał-Fiałkiewicz, Object duetu Ivgi & Greben, 5 dm3 Anny Kamińskiej i Patryka Durskiego.

Homogemonia

Gdy osobowość budują różne, sprzeczne ze sobą, cechy, każda z nich próbuje dominować. Czy zwierzchnictwo jednej z nich jest zawsze dobrowolne?

Choreografia: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz
Czas trwania: 15 min

Ewelina Drzał-Fiałkiewicz jest tancerką, instruktorką tańca współczesnego, choreografką, a poza tym z wykształcenia lekarzem.  Od 2006 roku jest związana z Grupą Tańca Współczesnego Politechniki  Lubelskiej, ale również współpracuje m. in. z Lubelskim Teatrem Tańca i Teatrem im. H. Ch.  Andersena. Była uczestniczką wielu krajowych i międzynarodowych projektów oraz warsztatów z dziedziny tańca współczesnego. Od wielu lat pracuje jako instruktor tańca współczesnego, modern jazz i baletu z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, podczas regularnych zajęć oraz prowadząc warsztaty w całej Polsce. Tworzy własne spektakle i choreografie. W tańcu szuka energii, fizyczności i ciągłego rozwoju.

Object

Object to solowy występ. Tancerka wyraża nim samotność, pożądanie oraz manipulacje; obserwujemy poszukiwania granicy pomiędzy emocjonalnymi i fizycznymi aspektami ludzkiego ciała. W tym intensywnym 20-minutowym dialogu z widownią taniec zmienia się pomiędzy współczuciem a konfrontacją.

Choreografia, kostiumy, światła: Ivgi & Greben
Muzyka: Serge Leonardi, Michel Korb, Ben Frost
Czas trwania: 20 minut

5dm3

5dm3 to obraz gęstej, dynamicznie konstruowanej sieci, w relacji, jaka zachodzi przy spotkaniu kobiety i mężczyzny.

Tancerze: Anna Kamińska, Patryk Durski
Czas trwania: 10 minut

Anna Kamińska – urodzona w roku 1992, studentka piątego roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Brała udział w spektaklach dyplomowych Working Title: EGO w choreografii Jensa van Daele oraz Superbohaterów 10/9 w reżyserii Błażeja Peszka. Aktualnie w ramach Projektu Beskitu występuje w spektaklu 1725 m n.p.m., tańczy w spektaklu Room 40 w choreografii Macieja Kuźmińskiego, współtworzyła spektakl Samsara, była tancerka Teatru Tańca Ego-Vu. Gościnnie wzięła udział w spektaklach Jacka Łumińskiego, Janusza Skubaczkowskiego oraz Lubelskiego Teatru Tańca.

Patryk Durski (1991) – student V roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu krakowskiego PWST. Spektakle dyplomowe PWST w jakich brał udział: Working Title: EGO (Jens van Daele), Superbohaterów 10/9 (B. Peszek), Ubu Król (J. Stuhr).

Więcej informacji na stronie: festiwal-kalejdoskop.pl oraz na profilu facebookowym: www.facebook.com/festiwal.kalejdoskop.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Białystok: Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close