Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Filip Szatarski i Radek Hewelt „Clever Project”

Zdjęcie: Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Filip Szatarski i Radek Hewelt „Clever Project”

Fot. Paweł Wyszomirski

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Kalejdoskop jest organizowany przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca, a za jego kształt odpowiadają dyrektorki Joanna Chitruszko i Karolina Garbacik oraz programatorka Anna Królica. W ramach XIII edycji festiwalu odbędzie się pokaz spektaklu Filipa Szatarskiego i Radka Hewelta Clever Project. Clever Project jest próbą ustosunkowania się do kryzysu ekonomicznego i w tym kontekście sytuacji artysty we współczesnym świecie. W oparciu o metodę dekonstrukcji widowiska scenicznego Clever Team zaproponuje publiczności atrakcyjny program 10 spektakli za cenę jednego biletu oraz dodatkowa scenę w ramach promocji wakacyjnej, walentynkowej, świątecznej.

Clever Team jest absolutnie samodzielny i autonomiczny na poziomie realizacji spektaklu. Duet  udowadnia, że kryzys jest zjawiskiem inspirującym i pozytywnym. Dwóch performerów: Radek Hewelt i Filip Szatarski zaproponują Państwu: widowisko taneczne, operę, terapię grupową oraz wiele innych atrakcji.

 

koncept, reżyseria i wykonanie: Radek Hewelt i Filip Szatarski

dramaturgia: Michał Kotański

scenografia: Luke Baio

opracownie muzyczne: Guenther Berger

opracowanie graficzne: Agnieszka Baniewska-Gantz

wsparcie choreograficzne: Julia Mach

Radek Hewelt – choreograf, tancerz i performer; rozpoczął swoją karierę artystyczną z Teatrem Dada von Bzdülow; w 2002 rokuukończył szkołę tańca P.A.R.T.S. w Brukseli. Pracował jako tancerz w Danii, Belgii, Francji, Niemczech, Holandii i Austrii. Od 2006 roku związany z Wiedniem. Współpracował z artystami tj. Leszek Bzdyl, Lynda Gaudreau, Elio Gervasi, Katarzyna Kozyra, Thierry de Mey, Magdalena Chowaniec, Oleg Soulimenko, Christine Gaigg, Georg Blaschke i in. Jego spektakle prezentowane były w wielu teatrach i na festiwalach tańca w Europie (m.in. Impulstanz/Wiedeń, Festival d’Automne/Paryż, dancas na cidade/Lizbona, TanzQuartier/Wiedeń). W 2012 roku założył razem z Filipem Szatarskim kolektyw Clever Project.

Filip Szatarski jest artystą pochodzącym z Gdańska. Zajmuje się badaniem obszaru szeroko pojętych sztuk tańca i teatru w ich połączeniu z muzyką i wizualiami. Jako choreograf, tancerz i dramaturg zrealizował 13 własnych spektakli współpracując z artystami na całym świecie. Filip zajmuje się również realizacją choreografiii i ruchu scenicznego dla teatrów dramatycznych w Polsce i za granicą (ponad 40 realizacji). Jako pedagog tańca uczy improwizacji i podstaw contact improvisation jak też prowadzi warsztaty świadomosci ciała dla profesjonalnych aktorów teatralnych. Od 2012 roku wspólnie z Radkiem Heweltem prowadzi inicjatywę o nazwie Clever Project.

Więcej informacji na stronie: festiwal-kalejdoskop.pl oraz na profilu facebookowym: www.facebook.com/festiwal.kalejdoskop.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Białystok: Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close