Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Krakowski Teatr Tańca „Nesting”

Zdjęcie: Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Krakowski Teatr Tańca „Nesting”

Fot. Katarzyna Machniewicz

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Kalejdoskop jest organizowany przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca, a za jego kształt odpowiadają dyrektorki Joanna Chitruszko i Karolina Garbacik oraz programatorka Anna Królica. W ramach XII edycji festiwalu odbędzie się pokaz spektaklu Krakowskiego Teatru Tańca Nesting w choreografii Idana Cohena. NESTING, nazwany od czasownika oznaczającego wicie gniazda, przeprowadzi widza przez kulturowy szlak między Polską a Izraelem, śledząc nie zawsze wyraźne więzi kulturowe między naszą przeszłością i teraźniejszością. Od dawna dyskutowane relacje polsko-żydowskie, w spektaklu zyskają nową perspektywę.

Choreografia: Idan Cohen

Czas trwania: 55 min

Spektakl powstał we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w Warszawie w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2015.

IMIT (miniaturka)

Więcej informacji na stronie: festiwal-kalejdoskop.pl oraz na profilu facebookowym: www.facebook.com/festiwal.kalejdoskop.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:15

Białystok: Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close