Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Muzyczno-taneczne jam session – wydarzenie towarzyszące

Zdjęcie: Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Muzyczno-taneczne jam session – wydarzenie towarzyszące

Fot. Bogna Kociumbas

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Kalejdoskop jest organizowany przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca, a za jego kształt odpowiadają dyrektorki Joanna Chitruszko i Karolina Garbacik oraz programatorka Anna Królica. Jako wydarzenie towarzyszące XIII edycji festiwalu odbędzie się otwarty muzyczno-taneczny jam session przy dźwiękach zespołu Legarytmy. Formuła spotkań improwizowanych tzw. jam session polega na spotkaniu muzyków i tancerzy improwizujących. To, co jest ważne w improwizacji, to otwartość na drugiego człowieka, wsłuchanie się w przestrzeń, dialog ciała z muzyką, muzyki z ciałem. Nie istnieją granice, ta otwartość i wsłuchiwanie daje przestrzeń kreowania. Tu i teraz. Improwizacja wnosi świeżość i ekscytację, ponieważ nikt nigdy nie wie, co się wydarzy i jaki będzie jej efekt. Zgodnie z tegorocznym hasłem festiwalu Spotkanie proponowany jam session jest faktycznym pretekstem do spotkania w jednej przestrzeni i w jednym czasie artystów i widzów.

Spotkanie tancerzy z muzykami zainicjuje Anna Piotrowska.

Zespół Legarytmy pochodzi z Olecka z Mazur Garbatych. Nazwa zespołu nawiązuje do rzeki Legi. Grupa gra głównie własne kompozycje, porywa ją improwizacja. Muzycy łączą gatunki: jazz-rock i funk z elementami muzyki etnicznej, jak również regionalnej, czyli pogranicza Mazur i Suwalszczyzny. Zespół zdobył główną nagrodę Gazety Olsztyńskiej na najciekawszy zespół Warmii i Mazur roku 2015.

Wstęp wolny!

Więcej informacji na stronie festiwal-kalejdoskop.pl oraz na profilu facebookowym: www.facebook.com/festiwal.kalejdoskop.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 22:00

Białystok: Batyskaf, ul. Piłsudskiego 29.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close