Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Taneczny lunch w Innej Bajce – wydarzenie towarzyszące

Zdjęcie: Białystok/XIII Festiwal „Kalejdoskop”: Taneczny lunch w Innej Bajce – wydarzenie towarzyszące

Fot. Bogna Kociumbas

Wersja do druku

Udostępnij

Festiwal Kalejdoskop jest organizowany przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca, a za jego kształt odpowiadają dyrektorki Joanna Chitruszko i Karolina Garbacik oraz programatorka Anna Królica. Jako wydarzenie towarzyszące XIII edycji festiwalu odbędzie się Taneczny Lunch w Innej Bajce. Choreografowie i tancerze będą wymieniali się swoimi poglądami, publiczność dowie się, czego pragnął artysta. W bezpośrednim kontakcie publiczność i artyści wspólnie znajdą to, co pozwoli im zrozumieć sztukę, przeżyć ją i rozwinąć się.

Współczesny taniec jest intrygującą i niejednoznaczną dziedziną sztuki. Zdarza się, że jest niełatwy do interpretacji, konfrontuje nas z prowokującymi treściami i specyficzną forma, która często rodzą pytania. Jak sobie radzi z tym widz? Czas zadać nurtujące pytania, usłyszeć odpowiedzi twórców i skonfrontować ze spojrzeniem innych.

Organizatorzy o wydarzeniu:

Zachęcamy do spotkań z choreografami, ludźmi tańca, którzy opowiedzą o swoich ścieżkach artystycznych, metodach pracy i postrzeganiu tańca. Zobaczycie fragmenty różnorodnych dzieł i autorskie podejście do tańca. Dotkniemy tematów, które przyciągają uwagę środowiska najnowszego tańca.


Ponadto niedzielne południe Inna Bajka stanie się galerią rysunku. Zaprezentujemy Wam prace stworzone w trakcie festiwalu przez studentów architektury. Wyjątkowe szkice, wykonywane w trakcie warsztatów tanecznych i innych wydarzeń festiwalowych pokażą jak taniec widzą i odwzorowują inni uczestnicy.

SKN Warsztat jest Kołem Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Podczas już prawie trzyletniej działalności studenci rozwijają swoje zainteresowania z dziedziny rysunku, malarstwa oraz grafiki artystycznej pod przewodnictwem dr hab. art. plast. mgr inż. Tomasza Kukawskiego. Koło zajmuje się również organizacją wykładów tematycznych oraz aranżacją wystaw graficznych.

Wstęp wolny!

Więcej informacji na stronie festiwal-kalejdoskop.pl oraz na profilu facebookowym: www.facebook.com/festiwal.kalejdoskop.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close