Białystok/XIX Festiwal „Kalejdoskop”: Dorota Baranowska, Tomasz Graczyk „Dynamika animacji”

Zdjęcie: Białystok/XIX Festiwal „Kalejdoskop”: Dorota Baranowska, Tomasz Graczyk „Dynamika animacji”

XIX Festiwal „Kalejdoskop”. Fot. Marta Ankiersztejn

W ramach 19. Festiwalu Tańca Współczesnego „Kalejdoskop” odbędzie się performans w wykonaniu członków Towarzystwa Sztuki Surowej oraz studentów Akademii Teatralnej im. A. Zelewrowicza w Warszawie, białostockiej filii.

Wersja do druku

Udostępnij

Dynamika animacji to performans site-specific realizowany przez artystów tańca współczesnego Towarzystwo Sztuki Surowej oraz studentów Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filia w Białymstoku. Wyjątkowo piękny, z ciekawą historią, zespół pałacowo-parkowy, który obecnie jest siedzibą Liceum Plastycznego im. A .Grottgera w Supraślu będzie punktem wyjścia do ożywiania i poruszania dla tancerzy performerów oraz skrzypiec.

Materiał ruchowy i wykonanie: Towarzystwo Sztuki Surowej oraz studenci Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filia w Białymstoku.

Skrzypce: Agnieszka Sobolewska
Koncepcja: Dorota Baranowska, Tomasz Graczyk

Dorota Baranowska – choreografka, tancerka, pedagog tańca współczesnego i kontakt improwizacji. W latach 2009-2013 wykreowała role do spektakli Grupy Przejściowej i Teatru Kolegtyw. Założycielka grupy Towarzystwo Sztuki Surowej,  z którą tworzy autorskie choreografie oraz projekty. Członek Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca. Stypendystka programu „Młodzi Twórcy” Prezydenta miasta Białystok oraz Marszałka Województwa Podlaskiego. Współpracuje ze  Stowarzyszeniem Pomocy Niesłyszącym MIG -iem  oraz Fundacją Szansa dla Niewidomych. W 2001 r.  nagrodzona za pracę społeczną: Wolontariat Roku.

Tomasz Graczyk – tancerz, aktor, choreograf, nauczyciel akademicki, doktor w dziedzinie sztuk teatralnych. Na stałe związany z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Filią w Białymstoku, gdzie prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i świadomości ciała.  Ze środowiskiem tanecznym łączy go współpraca z wieloma polskimi i zagranicznymi choreografami (Karolina Garbacik, Witold Jurewicz, Anna Wytych-Wierzgacz, Anna Piotrowska, Eliza Hołubowska, Jacek Łumiński, Leszek Bzdyl, Jacek Owczarek, Kuik Swee Boon, Idan Cohen). Ówczesny członek Śląskiego Teatru Tańca, Teatru Tańca Alter oraz białostockiego Teatru Tańca Projekt.

Agnieszka Sobolewska – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie. Skrzypaczka. Pedagog. Muzycznie związana z Filharmonią Kameralną im. W. Lutosławskiego w Łomży.

Więcej informacji: festiwal-kalejdoskop.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 13:30

Supraśl: Park Liceum Sztuk Plastycznych im. im. A. Grottgera

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close