Białystok/XIX Festiwal „Kalejdoskop”: Juliusz Grzybowski, Krzysztof Skolimowski, Jacek Owczarek „Skarb Nienazwanej Góry”

Zdjęcie: Białystok/XIX Festiwal „Kalejdoskop”: Juliusz Grzybowski, Krzysztof Skolimowski, Jacek Owczarek „Skarb Nienazwanej Góry”

Juliusz Grzybowski, Krzysztof Skolimowski, Jacek Owczarek „Skarb Nienazwanej Góry”. Fot. Mariusz Marciniak

W ramach 19. Festiwalu Tańca Współczesnego „Kalejdoskop” odbędzie się spektakl Skarb Nienazwanej Góry w choreografii Krzysztofa Skolimowskiego. Uwaga! Podczas spektaklu dochodzi do bezpośredniego kontaktu artystów z publicznością

Wersja do druku

Udostępnij

Wyjątkowy spektakl dla młodych widzów i całych rodzin. Barwna opowieść o przyjaźni porywa widzów w pełen wrażliwości świat ruchu, dźwięku i słowa. Plastyczna gra tancerzy wcielających się w kolejne postaci w połączeniu z tekstem i muzyką wykonywaną na żywo uruchamiają wyobraźnię dzieci i rozwijają umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Świat ten na naszych oczach przeobraża się i zmienia, zapraszając widza do wspólnej podróży w poszukiwaniu… skarbu!

Częścią spektaklu jest lekcja prowadzona przez artystów. Dzieci dowiedzą się czym jest choreografia i improwizacja podczas interaktywnej i angażującej lekcji z udziałem postaci z bajki. W jaki sposób postać sceniczną można stworzyć poprzez ruch? Jak wykorzystać ruch jako narzędzie sceniczne? Jak przy tym dobrze się bawić? I czy każdy może być twórcą?

Tekst: Juliusz Grzybowski
Współpraca: Zofia Grzybowska, Michał Grzybowski
Choreografia: Krzysztof Skolimowski
Reżyseria: Jacek Owczarek
Muzyka: Mateusz Skolimowski, uczeń PSM 1 i 2 stopnia im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim
Taniec: Kacper Klimczak, Justyna Olczak, Zuzanna Wojciechowska, Martyna Wójcik, Ulyana Zaruba
Aktorzy: J. Grzybowski, M. Skolimowski, K. Skolimowski
Kostiumy: Zuzanna Markiewicz
Produkcja: Materia

Spektakl powstał w ramach projektu Przestrzenie Sztuki, ze środków MKiDN, realizowanego przez NIMiT oraz Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego

Operator: Materia
Partnerzy: AM im. G.i K. Bacewiczów w Łodzi, MSK Ośrodek Sztuki, Urząd Miasta Łodzi

Krzysztof Skolimowski – choreograf, tancerz, pedagog tańca oraz jogi. Starszy wykładowca oraz kierownik Pracowni Somatyki i Tańca Nowoczesnego w Instytucie Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

dr Juliusz Grzybowski – doktor filozofii, autor wielu artykułów naukowych oraz książki Państwo tańczące. Mitologiczne źródła Platona nauki o tańcu. Pracuje na Wydziale pedagogiczno-artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu oraz w Instytucie Choreografii i Technik Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi.

dr hab. Jacek Owczarek – dyrektor Materii, choreograf, pedagog, kierownik Instytutu Choreografii i Technik Tańca na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Więcej informacji: festiwal-kalejdoskop.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 15:30

Białystok: Park Planty, na schodach przy fontannie

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close