Białystok/XIX Festiwal „Kalejdoskop”: Šeiko Dance Company i Maciej Kuźmiński Company „Krótkotrwałość”

Zdjęcie: Białystok/XIX Festiwal „Kalejdoskop”: Šeiko Dance Company i Maciej Kuźmiński Company „Krótkotrwałość”

Šeiko Dance Company i Maciej Kuźmiński Company „Krótkotrwałość”. Fot. Modestas Endriuska

W ramach 19. Festiwalu Tańca Współczesnego „Kalejdoskop” w przestrzeni miejskiej będzie można zobaczyć żywą instalację site-specific w reżyserii Macieja Kuźmińskiego.

Wersja do druku

Udostępnij

Krótkotrwałość to żywa instalacja site-specific w choreografii Macieja Kuźmińskiego, we współpracy z dramaturgiem Paulem Bargetto, wyprodukowana we współpracy z Šeiko Dance Company na podstawie spektaklu i. W happeningu grupa bezimiennych zwiedzających, Obcych, zajmuje część lokalnego krajobrazu miejskiego jako forma żywej rzeźby. Ich interwencja we współczesną rzeczywistość tworzy dysonans i zaprasza publiczność do zaangażowania się w sytuację, w której to, co znane, staje się nagle dziwne i otwarte na reinterpretację. Rozłożona na wiele godzin instalacja zachęca publiczność do kontemplacji istoty naszych czasów – przyzwyczajeń, rutyny, norm społecznych, wzorców zachowań i wreszcie prawie niewidocznych obiektów zamieszkujących przestrzeń miejską, takich jak drzewa czy znaki.

Reżyseria: Maciej Kuźmiński
Wykonanie: Zuzanna Kasprzyk, Andrzej Molenda, Hanna Iwanicka, Gabriela Surowiec, Vitaliia Vaskiv
Produkcja: Maciej Kuźmiński Company / Šeiko Dance Company

Maciej Kuźmiński – choreograf, pedagog i producent, twórca Polskiej Sieci Tańca. Jego niezależne prace tworzą repertuar Maciej Kuźmiński Company. Prace Kuźmińskiego prezentowane były od 2014 roku ponad 170 razy w 21 krajach. Artysta zdobył ponad dwadzieścia międzynarodowych nagród i wyróżnień za swoje spektakle tworzone w ramach autorskiego zespołu Maciej Kuźmiński Company. Jako gościnny choreograf tworzył spektakle dla wielu zagranicznych zespołów, w tym: Staatstheater Kassel (Niemcy), Scapino Ballet Rotterdam (Holandia), Šeiko Dance Company (Litwa), czy w kraju dla Polskiego Teatru Tańca oraz Teatru ROZBARK w Bytomiu. Jest autorem spektakli dyplomowych dla studentów konserwatoriów Trinity Laban (Anglia), ArtEZ (Holandia), PERA GAU (Cypr Północny) i Belgrade Dance Institute (Serbia). Jego spektakle krytycy określają jako sięgające do głębi oraz łączące piękno i koncept. Instalacja miejska Krótkotrwałość jest jego pierwszą pracą poza przestrzenią teatralną.

Więcej informacji: festiwal-kalejdoskop.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Przestrzeń miejska

godz. 12:30

Przestrzeń miejska

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close