Białystok/XIX Festiwal „Kalejdoskop”: Teatr ROZBARK i Teatr Tańca Zawirowania „Policzalni”

Zdjęcie: Białystok/XIX Festiwal „Kalejdoskop”: Teatr ROZBARK i Teatr Tańca Zawirowania „Policzalni”

Teatr ROZBARK i Teatr Tańca Zawirowania „Policzalni”. Fot. Aleksandra Staszczyk

W ramach 19. Festiwalu Tańca Współczesnego „Kalejdoskop” odbędzie się spektakl Policzalni w choreografii i reżyserii Anny Piotrowskiej.

Wersja do druku

Udostępnij

Liczby tworzą nas i nasze historie. Przychodzimy, jesteśmy i odchodzimy w liczbach. Statystycznie urealniamy w pędzie nasz byt. Świat liczb odkrywa absolutną eksplozję w teraźniejszości. Wyostrza powtarzalność, konstruuje rytuały codzienności. Świat policzalnych otworzył zasadę i zrozumienie, że nie ma przeszłości, że nie można się cofnąć. Matematyka nie uznaje przeszłości. Brakuje przestrzeni na refleksję, ze względu na ciągły pęd. Liczby są tak pojemne, że poszerzają świat i maksymalizują codzienność. Liczby, zbiory, ułamki, równania, energia i pęd ich policzalności. 4 strony świata, 2 plus 2, chrzest, komunia, ślub, wesele, pogrzeb, 4 kończyny, nr konta, stypa, 24 kręgi: szyjne, piersiowe, lędźwiowe, 32 zęby, pesel, 2 oczodoły, nr telefonu, 5 linii papilarnych… – ciągła analiza życia przez liczby. Ile to jest raz? Za – raz, raz, te-raz.  Policzalni stali się dla mnie bohaterami przyszłości z przeszłości. Obecni w momencie performansu, a okryci nostalgią mojego spojrzenia. Porywacze, wyrywacze liczb schodzących do zera. Policzalność tworzy pewne napięcie w bohaterach, którzy ulegają bezwiednie presji czasu. Pielgrzymi celebrujący w dzienniku statystycznym, w globalnej energii bycia i doświadczania.
Anna Piotrowska

Koncepcja, choreografia i reżyseria: Anna Piotrowska
Kreacja i wykonanie: Joanna Brodniak, Kamil Bończyk, Stanisław Bulder, Ewa Noras, Alexey Torgunakov, Katarzyna Zioło
Muzyka: Aleksandra Piotrowska
Asystent: Łukasz Szleszyński
Kreacja przestrzeni, kostiumu i scenografii: Anna Piotrowska
Realizacja światła: Dastin Greczyło, Krzysztof Soszka
Realizacja dźwięku: Jakub Ritter
Produkcja: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, Teatr Zawirowania, Fundacja Rozwoju Tańca_eferte
Współprodukcja: Fundacja Scena Współczesna

Czas trwania: 60 min

Projekt Centrum Teatru i Tańca w Warszawie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Anna Piotrowska – doktor w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie rytmiki i tańca, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, tancerka, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca – eferte, założycielka „mufmi” w Warszawie (1995). Od 1996 roku stworzyła 120 autorskich choreografii i przedstawień. Obecnie dyrektorka Teatru ROZBARK i prodziekan Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Więcej informacji: festiwal-kalejdoskop.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Białystok: Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close