Białystok/XVI Festiwal „Kalejdoskop”: Anna Kamińska, Przemysław Degórski „Reflections” – instalacja (Movement Sonification Lab)

Zdjęcie: Białystok/XVI Festiwal „Kalejdoskop”: Anna Kamińska, Przemysław Degórski „Reflections” – instalacja (Movement Sonification Lab)

Anna Kamińska, Przemysław Degórski - Movement Sonification Lab, Reflections_fot. Przemysław Degórski

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy XVI Festiwalu Kalejdoskop zapraszają na instalację Anny Kamińskiej i Przemysława Degórskiego Reflections.

O instalacji:

Reflections podejmuje problematykę współistnienia przeplatających się ze sobą elementów ludzkich i nie-ludzkich, analogowych i cyfrowych, sztucznych i naturalnych. Hybrydyczne połączenia pomiędzy nimi tworzą sztuczną naturę, w której „suche” cyfrowe systemy przenikają się z „wilgotnymi” procesami biologicznymi. Instalacja zaciera granicę pomiędzy człowiekiem, a środowiskiem generując materialną więź dźwięku, ciała, przestrzeni wizualnej oraz technologii. Instalacja korzysta z technologii mapującej ruch ciała uczestnika i sonifikującej dane o jego dynamice. Zmiana pozycji przedramion, napięcie mięśni i wykonywane gesty kształtują dźwięk istniejący w pętli zwrotnej z ciałem i ruchem w przestrzeni.

Wstęp wolny

Anna Kamińska

Tancerka, choreografka; absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (PWST Kraków), studentka kierunku Media Interaktywne i Widowiska (UAM Poznań) oraz doktorantka w Instytucie Teatru i Sztuki Mediów (UAM Poznań). Łączy praktykę taneczną oraz choreograficzną z zainteresowaniami dotyczącymi kinestezji, relacji ciała i mediów oraz cielesnej percepcji.

Przemysław Degórski

Kompozytor, dyrygent, artysta sztuk medialnych; absolwent kierunków: Reżyseria Dźwięku (UAM Poznań, Wydział Fizyki), Media Interaktywne i Widowiska (UAM Poznań), student Dyrygentury Symfoniczno-Operowej (AM Poznań). Jego praktyka artystyczno-badawcza jest skupiona wokół odkrywania bezpośrednich interakcji i zależności pomiędzy dźwiękiem a ruchem, analizowaniu relacji sonicznych w obrębie dźwiękowych środowisk.

***

Kalejdoskop jest międzynarodowym festiwalem tańca współczesnego, odbywającym się w Białymstoku. To największa impreza promująca najciekawsze zjawiska tańca współczesnego w północno-wschodniej Polsce. Zgodnie z nazwą, cechuje go zmienność, różnorodność, różnobarwność dziedzin sztuki i form artystycznych. Cztery dni festiwalu to przegląd tanecznych spektakli oraz bogaty program wydarzeń towarzyszących, o interdyscyplinarnym charakterze.

W tegorocznej, XVI edycji obok warsztatów pisania o tańcu i spektakli teatru tańca, znalazły się także interaktywna wystawa fotografii, warsztaty tańca współczesnego, performans w przestrzeni miejskiej, interaktywna instalacja, warsztat i wystawa rysunku, taneczne lunche-rozmowy, wywiady i spotkania.

Więcej informacji na stronie: www.festiwal-kalejdoskop.pl oraz na FB

Kalejdoskop 2019_logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Białystok: Galeria Arsenał elektrownia (wejście od ul Świętojańskiej), ul. Elektryczna 13

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close