Białystok/XVI Festiwal „Kalejdoskop”: Iwona Olszowska, Paweł Konior, Marcin Janus „Ewa i On”

Zdjęcie: Białystok/XVI Festiwal „Kalejdoskop”: Iwona Olszowska, Paweł Konior, Marcin Janus „Ewa i On”

Iwona Olszowska, Paweł Konior "Ewa i On", fot. Tomasz Tarnowski

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy XVI Festiwalu Kalejdoskop zapraszają na spektakl Iwony Olszowskiej, Pawła Koniora i Marcina Janusa Ewa i On. Spektakl to odsłona jednego z serii duetów improwizacji strukturalnej w tańcu współczesnym. Scenariusz stanowi strukturę tematyczną, a tancerze na bieżąco kreują improwizując choreografie tzw. czasie rzeczywistym/constant composition. Ewa i On to impresja odnosząca się do Adama i Ewy.

O spektaklu:

Współpraca Pawła Koniora i Iwony Olszowskiej jako duetu został zapoczątkowana dzięki inicjatywie Adama Kamińskiego, który zaprosił ten duet na Laboratorium Ruchu we Wrocławiu w 2014 roku. Wtedy powstała pierwsza otwarta improwizacja wraz z muzyką na żywo Marcina Janusa zaprezentowana na scenie CIA we Wrocławiu. Z czasem projekt ewoluował. Kolejne duety zawsze odnosiły się do relacji dwóch osób jednak za każdym razem był to inny typ osobowości w innych okolicznościach i konstelacjach. Kolejno powstawały Adam i Elf , Pablo & Iv oraz Ewa i On.

Ewa i On to odsłona jednego z serii duetów improwizacji strukturalnej w tańcu współczesnym. Scenariusz stanowi strukturę tematyczną a tancerze na bieżąco kreują improwizując choreografie tzw. czasie rzeczywistym/constant composition. Ewa i On to impresja odnosząca się do Adama i Ewy.

Koncept i score: Iwona Olszowska, Paweł Konior

Taniec, improwizacja: Paweł Konior, Iwona Olszowska

Muzyka: Marcin Janus

Premiera: 17 czerwca 2017, Dom Rzemiosł Kraków, Noc Teatrów

***

Kalejdoskop jest międzynarodowym festiwalem tańca współczesnego, odbywającym się w Białymstoku. To największa impreza promująca najciekawsze zjawiska tańca współczesnego w północno-wschodniej Polsce. Zgodnie z nazwą, cechuje go zmienność, różnorodność, różnobarwność dziedzin sztuki i form artystycznych. Cztery dni festiwalu to przegląd tanecznych spektakli oraz bogaty program wydarzeń towarzyszących, o interdyscyplinarnym charakterze.

W tegorocznej, XVI edycji obok warsztatów pisania o tańcu i spektakli teatru tańca, znalazły się także interaktywna wystawa fotografii, warsztaty tańca współczesnego, performans w przestrzeni miejskiej, interaktywna instalacja, warsztat i wystawa rysunku, taneczne lunche-rozmowy, wywiady i spotkania.

Więcej informacji na stronie: www.festiwal-kalejdoskop.pl oraz na FB

Kalejdoskop 2019_logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Białystok: Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza, ul. Sienkiewicza 14

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close