Białystok/XVI Festiwal „Kalejdoskop”: Izabela Chlewińska „Cisza”

Zdjęcie: Białystok/XVI Festiwal „Kalejdoskop”: Izabela Chlewińska „Cisza”

Izabela Chlewińska "Cisza" fot. Tomasz Bergmann

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy XVI Festiwalu Kalejdoskop zapraszają na spektakl Cisza Izabeli Chlewińskiej.

O spektaklu:

Cisza to spektakl, instalacja performatywna i seans leczniczy w jednym.

Cisza to dodatkowe miejsce w przestrzeni publicznej, debacie społecznej, intymnych relacjach.

Cisza to szczególne miejsce odpoczynku, wytchnienia i samoobserwacji. Tym miejscem jest ciało. Jest to trening z jednej strony medytacyjny i introwertyczny, a z drugiej bezpośredni i konfrontacyjny – w relacji i sprzężeniu energetycznym z otoczeniem – obiektami w przestrzeni oraz ludźmi i ich ciałami, wraz z tym, czego nie widać – ich uczuciami, myślami i fantazjami.

Reżyseria, choreografia: Izabela Chlewińska

Scenografia i kostiumy: Tomasz Bergmann

Reżyseria świateł:  Damian Pawella

Dramaturgia: Ela Chowaniec

Performują: Marta Bury, Izabela Chlewińska, Aneta Jankowska, Lucyna Piwowarska-Dmytrów, Karol Kadłubiec, Kamil Przystał, Tomek Sobczak

Czas trwania: 150 min

Izabela Chlewińska

Choreografka, performerka i członkini Centrum w Ruchu. Odbyła staż w zespole Troubleyn Jana Fabre’a w Antwerpii, wizytę studyjną w Filadelfii, rezydencję artystyczną w Tokio, otrzymała stypendium DanceWeb w Austrii. Spektakle grała w Niemczech, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Chinach, Włoszech, i in. Jako pedagog rozwija autorską metodę pracy z ciałem Body.Voice.Intuition. Reżyserka instalacji performatywnej dla małych dzieci MaMoMi w Nowym Teatrze w Warszawie.

***

Kalejdoskop jest międzynarodowym festiwalem tańca współczesnego, odbywającym się w Białymstoku. To największa impreza promująca najciekawsze zjawiska tańca współczesnego w północno-wschodniej Polsce. Zgodnie z nazwą, cechuje go zmienność, różnorodność, różnobarwność dziedzin sztuki i form artystycznych. Cztery dni festiwalu to przegląd tanecznych spektakli oraz bogaty program wydarzeń towarzyszących, o interdyscyplinarnym charakterze.

W tegorocznej, XVI edycji obok warsztatów pisania o tańcu i spektakli teatru tańca, znalazły się także interaktywna wystawa fotografii, warsztaty tańca współczesnego, performans w przestrzeni miejskiej, interaktywna instalacja, warsztat i wystawa rysunku, taneczne lunche-rozmowy, wywiady i spotkania.

Więcej informacji na stronie: www.festiwal-kalejdoskop.pl oraz na FB

Kalejdoskop 2019_logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 16:00

Białystok: Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza, ul. Sienkiewicza 16

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close