Białystok/XVI Festiwal „Kalejdoskop”: Justyna Sołomianko „Studium ruchu” – pokaz animacji poklatkowej

Zdjęcie: Białystok/XVI Festiwal „Kalejdoskop”: Justyna Sołomianko „Studium ruchu” – pokaz animacji poklatkowej

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy XVI Festiwalu Kalejdoskop zapraszają na pokaz animacji poklatkowej, przygotowanej przez Justynę Sołomianko Studium ruchu. Jest to nowa propozycja na festiwalu. Animacja została stworzona z prac rysunkowych powstałych na kolejnych edycjach festiwalu Kalejdoskop. Szkicowe prace przedstawiają wprawionych w ruch tancerzy za pomocą plam i linii, które, ułożone w sekwencje poklatkowe sprawiają wrażenie skoordynowanej choreografii. Sekwencje te przeplatają się i powielają w lustrzanych odbiciach niczym obraz w kalejdoskopie wyrażając wielopłaszczyznowość i finezję tańca.

Justyna Sołomianko ur. 1989 r. w Białymstoku, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej na kierunkach architektura wnętrz i grafika. Projektami multimedialnymi i animacjami zajmuje się od czasu studiów. W wyniku fascynacji tradycyjnymi technikami animacji, zwłaszcza animacji poklatkowej powstaje praca dyplomowa – krótki film animowany pt. Rdza. Od tamtej pory łączy tradycyjne techniki ze współczesnymi, nadając swoim pracom indywidualny charakter.

***

Kalejdoskop jest międzynarodowym festiwalem tańca współczesnego, odbywającym się w Białymstoku. To największa impreza promująca najciekawsze zjawiska tańca współczesnego w północno-wschodniej Polsce. Zgodnie z nazwą, cechuje go zmienność, różnorodność, różnobarwność dziedzin sztuki i form artystycznych. Cztery dni festiwalu to przegląd tanecznych spektakli oraz bogaty program wydarzeń towarzyszących, o interdyscyplinarnym charakterze.

W tegorocznej, XVI edycji obok warsztatów pisania o tańcu i spektakli teatru tańca, znalazły się także interaktywna wystawa fotografii, warsztaty tańca współczesnego, performans w przestrzeni miejskiej, interaktywna instalacja, warsztat i wystawa rysunku, taneczne lunche-rozmowy, wywiady i spotkania.

Więcej informacji na stronie: www.festiwal-kalejdoskop.pl oraz na FB

Kalejdoskop 2019_logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:30

Białystok: Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1, hol

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close