Białystok/XVI Festiwal „Kalejdoskop”: Marta Ankiersztejn „Poruszenia” – wystawa

Zdjęcie: Białystok/XVI Festiwal „Kalejdoskop”: Marta Ankiersztejn „Poruszenia” – wystawa

Maciej Kuźmiński "Różnica i powtórzenie", fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy XVI Festiwalu Kalejdoskop zapraszają na wystawę fotografii Marty Ankiersztejn Poruszenia.

O wystawie:

Poruszenia to cykl fotografii tańca wykonanych podczas przeglądu Scena Tańca Studio w latach 2015-2016. 30 kadrów zamkniętych w drewnianych konstrukcjach na planie sześcianu można dowolnie komponować w przestrzeni, dzięki czemu widz otrzymuje możliwość gry z fotografiami. Wystawa zyskuje swoją dynamikę poprzez kontekst miejsca i możliwości kompozycyjne, jakie daje konkretna przestrzeń. Do tej pory wystawa prezentowana była w Teatrze Studio w Warszawie oraz w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie podczas Międzynarodowego Festiwalu Tańca Kroki.

Marta Ankiersztejn

Magister sztuki na wydziale Wiedzy o Teatrze, na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W 2010 roku ukończyła trzyletnie Studium fotografii w Związku Polskich Artystów Fotografików. Fotografka niezależna. Współpracuje między innymi z Instytutem Teatralnym, Instytutem Muzyki i Tańca, Centrum Sztuki Tańca i z warszawskimi teatrami. Laureatka konkursów fotograficznych organizowanych przez Lubelski Teatr Tańca („Taniec – energia ciała i wyobraźni”) oraz Polski Teatr Tańca („1 strona – 1 spojrzenie – 180 sekund”). W 2012 roku otrzymała stypendium artystyczne m. st. Warszawy, w ramach którego zrealizowała projekt fotograficzny o tancerzach pt. Urbanflowers. W 2013 roku zaprezentowała wystawę o krajobrazach ciała zatytułowaną Fleshy. W 2014 roku powróciła do tego tematu, biorąc na warsztat pary w projekcie Closeness. Jej ostatnia praca Urbanrhythm prezentuje instrumentalistów wpisanych w przestrzeń miasta. Mieszka i pracuje w Warszawie.

***

Kalejdoskop jest międzynarodowym festiwalem tańca współczesnego, odbywającym się w Białymstoku. To największa impreza promująca najciekawsze zjawiska tańca współczesnego w północno-wschodniej Polsce. Zgodnie z nazwą, cechuje go zmienność, różnorodność, różnobarwność dziedzin sztuki i form artystycznych. Cztery dni festiwalu to przegląd tanecznych spektakli oraz bogaty program wydarzeń towarzyszących, o interdyscyplinarnym charakterze.

W tegorocznej, XVI edycji obok warsztatów pisania o tańcu i spektakli teatru tańca, znalazły się także interaktywna wystawa fotografii, warsztaty tańca współczesnego, performans w przestrzeni miejskiej, interaktywna instalacja, warsztat i wystawa rysunku, taneczne lunche-rozmowy, wywiady i spotkania.

Więcej informacji na stronie: www.festiwal-kalejdoskop.pl oraz na FB

Kalejdoskop 2019_logo (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Białystok: Akademia Teatralna (foyer), im. A. Zelwerowicza, ul. Sienkiewicza 14

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close