Białystok/XVI Festiwal „Kalejdoskop”: „Ożywienie” – wystawa rysunków

Zdjęcie: Białystok/XVI Festiwal „Kalejdoskop”: „Ożywienie” – wystawa rysunków

fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy XVI Festiwalu Kalejdoskop zapraszają na wystawę rysunków powstałych w ramach warsztatów realizowanych przez Studenckie Koło Naukowe „Warsztat”.

W trakcie wydarzeń odbywających się podczas Festiwalu Kalejdoskop młodzi artyści plastycy tworzą rysunki inspirowane sztuką tańca, szkicują ciało w ruchu. Efektem ich pracy będzie wernisaż powstałych prac, wystawa rysunku ruchu. Tradycją Kalejdoskopu jest to, że festiwalowe logo kolejnej edycji powstaje właśnie na bazie rysunków stworzonych w ramach warsztatów rysunku.

SKN „Warsztat” jest Kołem Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej. Podczas prawie już czteroletniej działalności studenci rozwijają swoje zainteresowania z dziedziny rysunku, malarstwa oraz grafiki artystycznej pod przewodnictwem dr hab. art. plast. mgr inż. Tomasza M. Kukawskiego. Koło zajmuje się również organizacją wykładów tematycznych oraz aranżacją wystaw graficznych.

***

Kalejdoskop jest międzynarodowym festiwalem tańca współczesnego, odbywającym się w Białymstoku. To największa impreza promująca najciekawsze zjawiska tańca współczesnego w północno-wschodniej Polsce. Zgodnie z nazwą, cechuje go zmienność, różnorodność, różnobarwność dziedzin sztuki i form artystycznych. Cztery dni festiwalu to przegląd tanecznych spektakli oraz bogaty program wydarzeń towarzyszących, o interdyscyplinarnym charakterze.

W tegorocznej, XVI edycji obok warsztatów pisania o tańcu i spektakli teatru tańca, znalazły się także interaktywna wystawa fotografii, warsztaty tańca współczesnego, performans w przestrzeni miejskiej, interaktywna instalacja, warsztat i wystawa rysunku, taneczne lunche-rozmowy, wywiady i spotkania.

Więcej informacji na stronie: www.festiwal-kalejdoskop.pl oraz na FB

Kalejdoskop 2019_logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 14:00

Białystok: Miodosytnia, ul. Sienkiewicza 26

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close