Białystok/XVI Festiwal „Kalejdoskop”: Pracownia Fizyczna, SzaZa i goście „Zdarzenia”

Zdjęcie: Białystok/XVI Festiwal „Kalejdoskop”: Pracownia Fizyczna, SzaZa i goście „Zdarzenia”

Jacek Owczarek, Pracownia Fizyczna, SzaZa i goście "Zdarzenia", fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy XVI Festiwalu Kalejdoskop zapraszają na spektakl Zdarzenia Pracowni Fizycznej, w choreografii Jacka Owczarka, z muzyką zespołu SzaZa.

O spektaklu:

Spektakl Zdarzenia wypełniony tańcem na granicy ryzyka, swoją dynamikę zawdzięcza złożonej strukturze improwizacyjnej partytury, wypracowanej w toku zbiorowych działań 5 wybitnych improwizatorów tańca, 2 genialnych muzyków improwizujących oraz Jacka Owczarka, który włącza się w akcję spektaklu poprzez tworzone na żywo komunikaty, polecenia i komentarze. Charakter spektaklu, cieszącego się niezmiennie żywym odbiorem publiczności dobrze oddaje określenie playfulness – rozigranie, które Victor W. Turner wprowadził do antropologii teatru. Spektakl miał już wiele odsłon, jego istotą jest uniwersalność i aktualność.

Zdarzenia to wyjątkowy projekt grany od 2011 roku przez Jacka Owczarka, muzyków Pawła Szamburskiego i Patryka Zakrockiego, Pracownię Fizyczną oraz artystów takich jak Iwona Olszowska, Ilona Gumowska, Dawid Lorenc i Adrian Bartczak, którzy obaj pracują obecnie w Carte Blanche w Bergen.

Idea, reżyseria i prowadzenie spektaklu: Jacek Owczarek

Muzyka: Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki / SzaZa

Taniec: Adrian Bartczak, Paweł Grala, Aleksandra Łaba, Iwona Olszowska, Krzysztof Skolimowski

Produkcja: Pracownia Fizyczna

Partnerzy: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Czas trwania: 50 min

Pracownia Fizyczna

To grupa założona przez Jacka Owczarka w 2009 roku w Łodzi. Głównym obszarem działań grupy jest improwizacja, taniec współczesny, kontakt improwizacja i proces twórczy. Grupa jest związana z Akademią Muzyczną w Łodzi. W ostatnich latach Jacek Owczarek rozwijał metodę pracy z improwizacją sceniczną badając relacje i wpływy między różnymi zmysłowymi kanałami (słuch, dotyk, głos) a ruchem.

***

Kalejdoskop jest międzynarodowym festiwalem tańca współczesnego, odbywającym się w Białymstoku. To największa impreza promująca najciekawsze zjawiska tańca współczesnego w północno-wschodniej Polsce. Zgodnie z nazwą, cechuje go zmienność, różnorodność, różnobarwność dziedzin sztuki i form artystycznych. Cztery dni festiwalu to przegląd tanecznych spektakli oraz bogaty program wydarzeń towarzyszących, o interdyscyplinarnym charakterze.

W tegorocznej, XVI edycji obok warsztatów pisania o tańcu i spektakli teatru tańca, znalazły się także interaktywna wystawa fotografii, warsztaty tańca współczesnego, performans w przestrzeni miejskiej, interaktywna instalacja, warsztat i wystawa rysunku, taneczne lunche-rozmowy, wywiady i spotkania.

Więcej informacji na stronie: www.festiwal-kalejdoskop.pl oraz na FB

Kalejdoskop 2019_logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Białystok: Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close