Białystok/XVI Festiwal „Kalejdoskop”: Rozmowy po tańcu

Zdjęcie: Białystok/XVI Festiwal „Kalejdoskop”: Rozmowy po tańcu

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy XVI Festiwalu Kalejdoskop zapraszają na rozmowy po tańcu, czyli wieczorne, otwarte spotkania widzów z artystami. Będzie to kolejna okazja do swobodnych, nieformalnych dyskusji o spektaklach, działach poszczególnych twórców i osobistych wrażeniach po festiwalowym dniu.

Podczas sobotniego spotkania zaplanowany jest Recital Renaty Tuszyńskiej. Będzie to impreza-koncert o charakterze integracyjnym, podczas której zaproszona wokalistka zaprezentuje jazzowe i swingowe utwory ze swojego repertuaru.

Renata Tuszyńska

Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku. Szukając swojego artystycznego „Ja” na swojej drodze spotkała białostockich producentów muzyki elektronicznej Griot Groove, z którymi od razu złapała wspólny język muzyczny. Renata szerszej publiczności dała się poznać za sprawą programu The Voice of Poland, gdzie dotarła do etapu bitwy. Obecnie swój czas dzieli między tworzeniem muzyki autorskiej i studiami wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Produkcją utworów bez zmian zajmuje się duo producenckie Griot Groove – producenci i kompozytorzy odpowiedzialni m. in. za brzmienie zespołu VSHOOD. Tworzyli również dla Pablo Pavo, Cheeby, Karoliny Czarneckiej (Zjawa) i wielu innych polskich wykonawców.

***

Kalejdoskop jest międzynarodowym festiwalem tańca współczesnego, odbywającym się w Białymstoku. To największa impreza promująca najciekawsze zjawiska tańca współczesnego w północno-wschodniej Polsce. Zgodnie z nazwą, cechuje go zmienność, różnorodność, różnobarwność dziedzin sztuki i form artystycznych. Cztery dni festiwalu to przegląd tanecznych spektakli oraz bogaty program wydarzeń towarzyszących, o interdyscyplinarnym charakterze.

W tegorocznej, XVI edycji obok warsztatów pisania o tańcu i spektakli teatru tańca, znalazły się także interaktywna wystawa fotografii, warsztaty tańca współczesnego, performans w przestrzeni miejskiej, interaktywna instalacja, warsztat i wystawa rysunku, taneczne lunche-rozmowy, wywiady i spotkania.

Więcej informacji na stronie: www.festiwal-kalejdoskop.pl oraz na FB

Kalejdoskop 2019_logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

Białystok: Miodosytnia,ul. Sienkiewicza 26

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close