Białystok/XVII Festiwal „Kalejdoskop”: „Taneczne lunche” i „Spotkania po tańcu”

Zdjęcie: Białystok/XVII Festiwal „Kalejdoskop”: „Taneczne lunche” i „Spotkania po tańcu”

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy Festiwalu Kalejdoskop zapraszają na otwarte spotkania widzów z artystami, podczas których wszyscy goście będą mogli w swobodnej, nieformalnej atmosferze porozmawiać o spektaklach, działaniach poszczególnych twórców, osobistych wrażeniach ze spektakli. Taniec współczesny jest intrygującą i niejednoznaczną dziedziną sztuki. Zdarza się, że bywa niełatwy do interpretacji, konfrontuje nas z prowokującymi treściami i specyficzną formą, wzbudzającą pytania. Jak się odnajduje w tym świecie widz? Ten początkujący i ten zaawansowany?

Rozmowy o tańcu są zaplanowane z myślą o każdym widzu. To czas na zadawanie nurtujących pytań, szukanie odpowiedzi i dróg interpretacji, możliwość do konfrontacji swojego spojrzenia z innymi.

Harmonogram:

Czwartek 3 września

20.30 – Rozmowy po tańcu,

Duży Pokój. Kawiarnia Artystyczna, ul. Icchoka Malmeda 3

 

 

Piątek 4 września

16.00 – Taneczny lunch

Duży Pokój. Kawiarnia Artystyczna, ul. Icchoka Malmeda 3

21.00 – Rozmowy po tańcu,

Harold Pub, ul. Warszawska 29

Sobota 5 września

 12.00 – Taneczny lunch,

Duży Pokój. Kawiarnia Artystyczna, ul. Icchoka Malmeda 3

21.30 – Spotkanie po tańcu

Harold Pub, ul. Warszawska 29

Niedziela 6 września

12.00 – Taneczny lunch,

Duży Pokój. Kawiarnia Artystyczna, ul. Icchoka Malmeda 3

20.00 – Rozmowy po tańcu,

Duży Pokój. Kawiarnia Artystyczna, ul. Icchoka Malmeda 3

***

W 2020 roku festiwal podejmie nowy temat przewodni – pokoleniowość. W centrum zainteresowania festiwalu znajdzie się znaczenie pokoleniowej zmiany warty w twórczości najwybitniejszych tancerzy, jej wpływ na pojawiające się nowe sposoby budowania artystycznej wypowiedzi oraz budowanie dialogu pokoleniowego wśród odbiorców. Organizatorzy zechcą zaprezentować widowni najciekawsze spektakle różnych pokoleń twórców, podążając za trendami w tańcu współczesnym i angażując widownię w różnym wieku.

Festiwal organizowany jest przez Podlaskie Stowarzyszenie Tańca. Jego początki związane były z działalnością małej, nieformalnej grupy tancerzy. Przez lata wydarzenie rosło, wzmacniając swoją pozycję na kulturalnej mapie Polski. Dzięki niemu od 17 lat do Białegostoku przyjeżdżają najważniejsi tancerze i twórcy tańca współczesnego, żeby prezentować swoje dzieła, wymieniać się doświadczeniem, nawiązywać nowe kontakty i rozwijać swoje umiejętności.

Organizatorzy festiwalu zapraszają do współpracy wolontariuszy chcących pomóc przy realizacji festiwalu. Więcej informacji na profilu Facebookowym festiwalu: https://www.facebook.com/festiwal.kalejdoskop/

Kalejdoskop 2020 dofinansowano z budżetu Miasta Białegostoku oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kalejdoskop XVII logo baner (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Białystok: Duży Pokój. Kawiarnia Artystyczna, ul. Icchoka Malmeda 3/ Harold Pub, ul. Warszawska 29. Szczegółowy harmonogram dostępny pod opisem wydarzenia.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close