Białystok/XXIX Dni Sztuki Współczesnej: „Le Flux/Przepływ” artystów z Polski, Francji, Luksemburga, Martyniki i Peru

Zdjęcie: Białystok/XXIX Dni Sztuki Współczesnej: „Le Flux/Przepływ” artystów z Polski, Francji, Luksemburga, Martyniki i Peru

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt  z udziałem artystów z  Polski, Francji, Luksemburga, Martyniki i Peru. Francuska prapremiera odbyła się w kwietniu 2014 w Teatrze Uniwersytetu Paris 8.

Podjęłam wyzwanie: część spektaklu – taneczna, choreograficzna i video art była kreowana w Paryżu, muzyka i kostiumy zaś w Białymstoku. Byłam ciekawa całego procesu tworzenia, szukaniu rozwiązań, wzajemnych inspiracji na każdym etapie kreacji. Było to nie lada zadanie skoordynować myśl i działania wszystkich artystów, dojść do wspólnego mianownika. Efekt przerósł moje oczekiwania.

Pomysł do spektaklu zaczerpnęłam z osobistych przeżyć i koncepcji greckiego filozofa Heraklita: „Panta rhei” –  wszystko płynie, nic nie stoi w miejscu. Jakie postawy przyjmuje człowiek, któremu przypisany jest rozwój, zmiana i przemijanie, pojęte jako jedyna stała ludzkiej egzystencji? Treść spektaklu odwołuje się więc do koncepcji zmiany i życiowej kreacji z wykorzystaniem symbolu wody, elementu przepływu i zmienności – centralnego elementu świata. Istotne jest także odwołanie do tradycji, korzeni, pochodzenia. Inspiracja do spektaklu polskim oberkiem stanowi symbol pewnej stałej w życiu i cykliczności.  

Julia Dondziło

TRAILER

idea, choreografia, reżyseria: Julia Dondziło
muzyka na żywo: Miss God
kostiumy: Elwira Horosz
wideo: Maëlle Bertrand
taniec: Stéphanie Gineau, Véronique Lemonnier, Colibri Cottier, Assan Beyeck-Rifoe, Julia Dondziło

Bilety: 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu spektaklu

Kup bilety na stronie: http://www.bilety.bok.bialystok.pl/

Więcej o festiwalu: http://2014.dsw.bialystok.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Białystok: Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza, ul. Sienkiewicza 14

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close