Białystok/XXIX Dni Sztuki Współczesnej: Warsztaty taneczne z Maria Kong Dancers Company

Zdjęcie: Białystok/XXIX Dni Sztuki Współczesnej: Warsztaty taneczne z Maria Kong Dancers Company

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Metody pracy Maria Kong Dancers Company w oparciu o prezentowany dzień później, w ramach Dni Sztuki Współczesnej spektakl Fling.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają jakości ruchowe inspirowane metodą pracy z ciałem i techniką terapeutyczną opracowaną przez Ilan Lev. Metoda ta pomoże uczestnikom doświadczyć i poczuć ruch pierwotny/podstawowy. Pozwoli rozwinąć własną, unikalną perspektywę i podejście do tańca poprzez wykorzystanie szerokiej gamy metod oraz kreatywnych i innowacyjnych kombinacji, przekładając uczucia i emocje w sekwencje ruchowe. W ramach warsztatów tancerze Maria Kong Dancers Company podzielą się sekretami tańca, na którym opiera się spektakl Fling.

Warsztaty skierowane są do osób mających podstawy szeroko rozumianego tańca współczesnego oraz osób zaawansowanych. Wiek: powyżej 15 roku życia.

O SPEKTAKLU

Prowadzący – członkowie Maria Kong Dancers Company:

Talia Landa (Izrael) – dyrektorka artystyczna, współtwórczyni i tancerka Maria Kong Dancers Company od 2008 roku. Dawna tancerka Batsheva Dance Company (Izrael) i Rina Scheinfield Dance Company (Izrael). Twórczyni i tancerka w Gvanim Bemachol podczas festiwalu tańca w Tel-Awiwie. Współtwórczyni choreografii do spektakli: Fling, Miss, Nano. Twórczyni choreografii do spektakli: Still Motion, Open Source, Back Stage.

Anderson Braz (Brazylia) – współtwórca i tancerz Maria Kong Dancers Company od 2008 roku. Dawny tancerz Bat-Sheva Dance Company (Izrael), Bela de Cidade de Sao Paulo, Bale do Teatro Castro Alves, Ballet de Londrina (Brazylia). Szlifował swoje umiejętności w Escola Municipal, de Danca de Londrina. Współtwórca choreografii do spektakli: Fling, Miss, Nano. Twórca choreografii: Kong’s Night –ecilA.

Zgłoszenia uczestnictwa: dsw@dsw.bialystok.pl

W tytule maila należy umieścić tekst: „Warsztat Maria Kong Dancers Company – zgłoszenie”. W zgłoszeniu należy podać wiek, stopień doświadczenia w tańcu współczesnym oraz znajomość języka angielskiego. Warsztat prowadzony będzie w języku angielskim z tłumaczeniem na polski. Liczba miejsc ograniczona.

Bilety: po wcześniejszym zgłoszeniu, 20 zł od osoby.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:30

Białystok: Kino Forum, ul. Legionowa 5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close