Bielsko-Biała/Myśl w ruchu: Pokaz na zakończenie projektu „Niech każdy zacznie tańczyć”

Zdjęcie: Bielsko-Biała/Myśl w ruchu: Pokaz na zakończenie projektu „Niech każdy zacznie tańczyć”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Część pierwsza

Pokaz uczestników projektu III LO im Stefana Żeromskiego Bielsko-Biała

 

Obertaniec  Kompozycja choreograficzna  (ok. 7 min.) stworzona w założeniach Polskiej Techniki Tańca współczesnego.

Założenia, praca z partnerem: lider-naśladowca, oddawanie ciężaru, ruch stworzony w wyniku na bazie improwizacji dzieci i skomponowany w krótką forme  3 minuty łączy się z 2 częścią główne założenie uzystanie pulsu i pędu grupy tancerzy w rytmie mazurkowym do polskiej muzyki oberkowej.

Choreografia: Janusz Skubaczkowski, Mateusz Wojtasiński, Katarzyna Kania

Występują: uczestnicy projektu Niech każdy zacznie tańczyć

Muzyka: Ober zapustny Witold Broda, Ulubiony chłop Witkowskich, Tęgie chłopy

Czas: 6.30 min

Część druga

Pokaz pracy studentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu

 

Cio Bella  Mała forma spektaklu egzaminacyjnego przygotowanego

Choreografia: Janusz Skubaczkowski

Wystepuja: studenci  III roku

Muzyka: Silk Road Ensamble, Chor Aleksandrowa, Matulu moja – kurpiowska polska pieśń ludowa

Czas: 20min

Część trzecia

Spotkanie i dyskusja pomiędzy uczestnikami projektu, studentami WTT  i widzami.

 

***

Tytuł projektu, realizowanego przez Fundację Śląskiego Teatru Tańca, nawiązuje do popularnego przeboju Gonna Make You Sweat (Everybody Dance Now) grupy C+C Music Factory z końca lat 90., który wyznaczył początek ruchu house w muzyce. Let the music take control of your heart an J soul, Unfold your body is free and behold, Dance till you can’t dance till you can’t dance no more (…), Everybody dance now. Korzystając z historycznego znaczenia tego przeboju w muzyce hip hop, organizatorzy starają się nawiązać relacje z młodzieżą licealna i młodzieżą z grup podwyższonego ryzyka. Taniec jest formą komunikacji, która sprzyja kreatywnemu myśleniu i wzajemnym kontaktom. Młodzi ludzie, w ramach projektu, mogą korzystać z tańca i twórczych działań ruchowych, aby odnaleźć sens życia, odkryć wartości wspólnej pracy w grupach rówieśniczych zgodnie z określonymi regułami i strukturami. Projekt realizowany był w dwóch różnych grupach docelowych: 1) młodzież z grup podwyższonego ryzyka w świetlicach specjalistycznych; 2) młodzież licealna. Rezultaty obydwu zostaną pokazane w Bielsku i Katowicach.

 

 

***

Myśl w ruchu to ogólnopolski program edukacyjny oparty na naborze konkursowym skierowany do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (różne grupy wiekowe). Każdy z projektów w ramach programu przygotowywany jest we współpracy z lokalnym środowiskiem tanecznym. Podczas praktycznych warsztatów uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi technikami tanecznymi, w ramach zajęć oglądają również spektakle tańca, integralną częścią programu są też wykłady teoretyczne. Projekty trwają jeden lub dwa semestry szkolne. Efekty kilkumiesięcznej praktycznej pracy warsztatowej prezentowane są w formie otwartego pokazu z udziałem publiczności.

W 2014 roku w ramach Myśli w ruchu realizowanych jest 9 projektów w następujących miastach i miejscowościach: Lublin, Bytom, Stoszowice, Zduńska Wola, Gdańsk, Wrocław, Sokołów Podlaski, Dąbrówka, Grodzisk Mazowiecki. Kolejne pokazy odbędą się w Dąbrówce (gmina Dopiewo), Stoszowicach, Gdańsku i Zduńskiej Woli.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Bielsko-Biała: Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz, duża sala, ul.Słowackiego 17.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close