Bielsko-Biała/tyDzień Tańca 2014: Happening „Jeziorko łabędzie”

Zdjęcie: Bielsko-Biała/tyDzień Tańca 2014: Happening „Jeziorko łabędzie”

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Tygodnia Tańca, w godzinach 10:00-14:00, odbędzie się happening Jeziorko Łabędzie, wprowadzający balet do przestrzeni miasta. W programie: wystawa fotografii Macieja Biernackiego, członka ZPAF – Warszawa oraz Marcina Skowrońskiego, bielszczanina, którzy w swoich pracach ukazują balet poprzez precyzję ruchu tancerza. Organizatorzy Tygodnia Tańca zamierzają świętować w Bielsku-Białej Międzynarodowy Dzień Tańca ze wszystkimi mieszkańcami, proszą więc wszystkie Panie, które zechcą uczestniczyć w wydarzeniu, o przyjście w sukienkach lub spódnicach oraz o pomysłowe nakrycie głowy. Pomocnym dodatkiem będą kosz piknikowy, książka, gazeta czy siatka na motyle. Wstęp wolny.

Aleksandra Skowrońska: „Skrzypek musi posiąść elementarne wiadomości na temat budowy skrzypiec, kierowca na temat mechaniki samochodu, tak też tancerz musi dysponować wiedzą na temat swojego ciała w zakresie anatomii, biomechaniki, fizjologii, higieny, dietetyki czy ortopedii. Mechanizmy rządzące narzędziem jakim jest ciało, są dla niego najważniejsze. Po tą wiedzę można sięgnąć poprzez lekcje baletu, w których można odnalezć doskonałość ciała, harmonię i siłę. Potrzeba zdobywania bezcennego doświadczenia w pracy z własnym ciałem zazwyczaj towarzyszy nam od dzieciństwa ale nic nie stoi na przeszkodzie by zbudować świadomość ciała niezależnie od wieku.”

tyDzień Tańca 2014 – harmonogram

Więcej: http://www.tydzientanca.pl/

Logo Entree (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close