Bielsko-Biała/tyDzień Tańca 2014: Wystawa fotografii Piotra Sadurskiego i Macieja Biernackiego

Zdjęcie: Bielsko-Biała/tyDzień Tańca 2014: Wystawa fotografii Piotra Sadurskiego i Macieja Biernackiego

Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

Wystawy stanowią rozwinięcie przewodniego motywu Tygodnia Tańca − taniec, ruch, balet, tancerz, emocja widziane oczami fotografików i plastyków. Na fotografiach, plakatach, obrazach można zobaczyć baletnice w niecodziennym otoczeniu: opuszczony biurowiec, szafy, pudła. Ważny jest pomysł, wizja, zderzenie nowej bryły, nowego tematu z ulotnością sztuki tańca. Każdy z artystów indywidualnie postrzega taniec klasyczny, balet, nadaje mu inny wymiar, formę, kompozycję – własną plastyczną choreografię. Twórcy zderzają ze sobą różnorodne techniki fotograficzne i malarskie, uzyskując ciekawe, niespodziewane nieraz efekty formalne.

Od 24 kwietnia do 11 maja w holu galerii trwać będzie projekt Wolna budka telefoniczna: Sztuka baletu, podczas którego będzie można podzielić się spostrzeżeniami i wyrazić opinię na temat tańca klasycznego.

Projekt tyDzień Tańca  –  po raz pierwszy zrealizowany w Bielsku-Białej w roku 2008 – jest inicjatywą Studia Tańca Entree oraz wielu artystów skupionych wokół idei tańca. Działania Aleksandry Skowrońskiej – tancerki i założycielki Studia Tańca Entree zaowocowały szeregiem twórczych działań. Program Tygodnia Tańca współtworzą zgromadzeni wokół idei artyści: fotograficy, graficy, plastycy, muzycy. Tydzień Tańca jednoczy bielskie środowisko artystyczne i twórców różnych dyscyplin wokół wspólnej idei, jaką jest taniec, a bielszczanom przybliża sztukę tańca. Bielski Tydzień Tańca odbywa się co roku w ostatnim tygodniu kwietnia. 29 kwietnia na całym świecie obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Tańca w rocznicę urodzin słynnego choreografa i reformatora baletu Jeana-Georges’a Noverre’a. ​Współorganizatorem projektu tyDzień Tańca jest Galeria Bielska BWA.

tyDzień Tańca 2014 – harmonogram

Więcej: http://www.tydzientanca.pl/

Logo Entree (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Bielsko-Biała: Galeria Bielska BWA, ul. Maja 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close