Bielsko-Biała/XXV Festiwal Ars Cameralis: Dariusz Małojło, Paulina Owczarek, Adam Nyk, Ernest Ogórek „Zmysł” – muzyczno-taneczny performans

Zdjęcie: Bielsko-Biała/XXV Festiwal Ars Cameralis: Dariusz Małojło, Paulina Owczarek, Adam Nyk, Ernest Ogórek „Zmysł” – muzyczno-taneczny performans

Fot. Ilja van de Pavert

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXV Festiwalu Ars Cameralis zostanie pokazany performans muzyczno-taneczny Zmysł, w którym wystąpią Dariusz Małojło, Paulina Owczarek, Adam Nyk, Ernest Ogórek. Spektakl składa się z improwizacji, polegającej na reakcji na bodźce wizualne i dźwiękowe. Wykonawcy skupiają się na swoich odczuciach, a także na bodźcach zewnętrznych, kształtujących ich obecność na scenie i relację między sobą. Dźwięk, ruch i głos są tutaj inspiracją do działania, tworzą łącznik pomiędzy artystą a widzem.

Dariusz Małojło – tancerz, performer, praktyk pracy z oddechem BBTR, przez 5 lat współpracował z Krakowskim Teatrem Tańca i Pracownią METAfizyczna. Brał udział w projektach: Anakolut, Ruch Gallery, Martwych Stanie, Z pamięci, Poszlaki-strzępy-wątki. Rekonstrukcja postaci. Stworzył pracę solową Shun, współpracuje z Joanną Małojło (Panie proszą panów, Rewąż).

Paulina Owczarek – saksofonistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Gra na saksofonie altowym i barytonowym. Zajmuje się głównie muzyką swobodnie improwizowaną i współczesną kameralistyką. Współtworzy zespoły samBar, Instytut Intuicji, Krakow Improvisers Orchestra, HiQ, Tajny i Saksofonarium. Bierze udział w projektach krakowskiej sceny muzyki improwizowanej, performansach, łączących improwizowany taniec i muzykę, a także festiwalach poświęconych muzyce współczesnej, eksperymentalnej i improwizacji. Współpracowała z London Improvisers Orchestra, Satoko Fujii Orchestra, Teatrem Starym, Teatrem Sztuk i Operą Krakowską.

Adam Nyk – artysta multimedialny, reżyser, wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista. Współtwórca projektów: Okolice 80, Harat, Punkty scalające, Fotel, Sito, Sadza. W jego śpiewie słychać różnorodne inspiracje: podsłuchane rozmowy, czołówki programów z lat 90. i wielkich tuzów muzyki współczesnej.

Ernest Ogórek – basista i kontrabasista, ur. 20.11.1982. Związany jest z kilkoma eksperymentującymi i improwizującymi zespołami. Występował z tymi bardziej i z tymi mniej znanymi muzykami. Od jakiegoś czasu tworzy obiekty dźwiękowe.

Wstęp: 15 zł (do nabycia przed koncertem w Klubokawiarni).

Więcej informacji o samym festiwalu: www.arscameralisfestiwal.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Bielsko-Biała: Klubokawiarnia Aquarium, Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11 (na piętrze)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close