Borowy Młyn: Anna Piotrowska „nie pieprz 2018_pepper camp, czyli piotrowskie praktyki ruchowe” – warsztaty

Zdjęcie: Borowy Młyn: Anna Piotrowska „nie pieprz 2018_pepper camp, czyli piotrowskie praktyki ruchowe” – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Rozwoju Tańca_eferte i Fundacja POZA Pionem zapraszają na intensywne tygodniowe warsztaty z Anną Piotrowską, zatytułowane „nie pieprz 2018_pepper camp, czyli piotrowskie praktyki ruchowe”, które odbędą się w uroczej wiosce Borowy Młyn na Kaszubach.  

Zajęcia skierowane są do tancerzy, ruchowców, aktorów fizycznych, którzy pragną zgłębić świadomość fizycznej siły, obecności poprzez intensywny trening fizyczny, oparty na pracy z centrum i mocnej pracy ciała z podłogą. Warsztaty łączą ze sobą taniec współczesny, ruch i improwizację. Głównym zadaniem jest praca nad pogłębianiem świadomości ciała i aktywna obserwacja siebie samego w ruchu. Istotna jest zawsze obserwacja uczestników zajęć i zlokalizowanie ich potrzeb cielesnych i energetycznych. Wnikliwa obserwacja powoduje jednoczesną reakcję i kreację zajęć.

Piotrowska w swoich zajęciach często odnosi się do pracy nad centrum ciała, szukając nowych rozwiązań nad uaktywnianiem go. Istotnym elementem jest praca z podłogą, która pozwala w późniejszym etapie zajęć używać z większą świadomością całego ciała w przestrzeni. Praca z ciężarem ciała, szukanie przepływu ruchu i definiowania, w których momentach taniec ma szansę zaistnieć w ciele poruszanym, poruszonym i poruszającym się. Ważna jest również praca z energią i zaangażowaniem całego ciała tzw. „One Body”.

Program warsztatów

śniadanie

9.00-10.00 / poranny rozruch / Gosia Kuszner

10.00-12.00 / taniec współczesny / praktyki ruchowe / Ania Piotrowska

12.00-14.00 / świadomość ciała / improwizacja / Ania Piotrowska

obiad

17.00-20.00 / kompozycja / site specific / Ania Piotrowska

Zgłoszenia

Organizatorzy zapraszają osoby o wykształceniu tanecznym lub z umiejętnościami technicznymi/performatywnymi na różnym poziomie zaawansowania. W zgłoszeniu proszą dołączyć swoje krótkie BIO artystyczne wraz ze zdjęciem.

Zapisy do 30.06 przez formularz

https://goo.gl/forms/DZVtHUi9rvtmHopG3

Koszt:

Udział w warsztatach – 700 zł.

Więcej informacji na wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/1808521699456942/

Koordynacja:

Gosia Kuszner

Fundacja POZA Pionem

pozapionem@gmail.com

tel. 511 134 542

Anna Piotrowska

Kierownik artystyczny zespołu Teatru ROZBARK. Tancerka, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka „mufmi” w Warszawie (od 1995 r.). Od 1996 r. stworzyła ponad 100 autorskich choreografii i przedstawień. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych: PolemiQi, Atak przestrzeni, Kierunek,(Europa_Warszawa).taniec, SoloDuo_Polska, laboratorium choreografii, British 4 Polish Dance i in. Laureatka „SoloDuo Dance Festival” (Budapeszt 2005/2006), wielokrotnie juror SoloDuo. Stypendystka British Council Awards 2004 Young Polish Arts Entrepreneur. Producent przedstawień teatru tańca. Juror Doliny Kreatywnej programu TVP2 w dziedzinach taniec i animacja kultury. Juror Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego Uczniów Szkół Baletowych.

Anna Piotrowska uczestniczyła jako gość w festiwalu Gramigna Festival (Palermo 2007), International Poesifestival (Sztokholm 2007), Nu Dance Fest (Bratysława 2007/2008), Fabriaktionen (Berlin 2008), Working Title Festival (Bruksela 2008), jak również wielokrotnie jako gość Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego (Bytom), Międzynarodowego Festiwalu Współczesnych Form Tańca (Kalisz, główna nagroda 2007), Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca (Lublin), wielokrotny gość festiwalu SoloDuo Dance Festival (Budapeszt 2005-2016). Reżyser ruchu w teatrach dramatycznych m.in. w Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Białymstoku i Legnicy. Współpraca z reżyserami: Paweł Kamza, Michał Siegoczyński, Artur Tyszkiewicz. W 2013 r. zrealizowała spektakl dyplomowy dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca pt.: TRANSDYPTYK.

Stworzyła spektakle m.in. dla Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu (farfalla, 6×9),  Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego pt.: Historia Brzydoty i i don’t wanna be a hrose w ramach międzynarodowego projektu „Recording Fields”, którego premiera odbyła się w Düsseldorfie w tanzhaus nrw (realizacja na tancerzy Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK). We wrześniu 2015 r. spektakl w reżyserii Anny Piotrowskiej i wykonaniu Łukasza Pawłowskiego toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie! zdobył Grand Prix XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie i Nagrodę Główną 3. Koszalińskich Ogólnopolskich Dni Monodramu. Produkcje zrealizowane przez Piotrowską w Teatrze Rozbark od 2014 r.: Recording Fields, i don’t wanna be a horse, democratic body, toniejestpostawartystyczna! czyli premiery nie będzie!, Zagubieni w skórze, umarłam w krasie, czyli przypuszczalnie żyłam, czytANKI perFORMAtywne. Anna Piotrowska otrzymała Złotą Maskę Województwa Śląskiego za całokształt pracy, za reżyserie i choreografie spektakli dla Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w 2015 r.

Artystycznie Piotrowska zainteresowana jest  improwizacją i pogłębianiem świadomości ciała i umysłu jako narzędzia zwielokrotnionej, wielofunkcyjnej obserwacji. Poszukuje relacji obiektywnego ciała w kategorii, którą nazwała „onebodyspacerecognizer”. Od wielu lat zajmuje się zagadnieniem pracy procesowej odkrywając m.in. narzędzia zgłębiające laboratoryjną pracę nad tekstem, kreacją postaci, jak również wzmacniając doświadczenia w podwyższonych stanach ciała i umysłu, poprzez działanie na  wyobrażeniach i emocjach, które wpływają na kreację ruchu i poszukiwanie kanałów energetycznych uwalniających sam taniec.

http://annapiotrowska.com

https://vimeo.com/user6161350

Gosia Kuszner

Założycielka Fundacji Poza Pionem oraz performerka kolektywu artystycznego SzurSure. Praktykuje taniec współczesny, improwizację ruchową i sztuki performatywne. Czerpie ze świadomościowych technik pracy z ciałem oraz technik opartych na pracy z ciężarem ciała. W swoim działaniu łączy te dziedziny, szukając swobodnego przepływu ruchu oraz uważności na siebie, swoje ciało i na ciało partnera. Jako performerka realizuje projekty site specific, głównie w przestrzeni miejskiej. Wspólnie z kolektywem SzurSure współprodukowała m.in. takie projekty jak „de:FORM:akcja”  performance site-specific w ramach inicjatywy Centrum Sztuki Tańca w Warszawie oraz „Ciągle od Nowa” performatywne zwiedzanie przestrzeni Muzeum Warszawskiej Pragi. Współpracując z choreografką Karoliną Kroczak zrealizowała projekt „Chopin tańczy” oparty na tańcu współczesnym, improwizacji i pracy z partnerem do muzyki F. Chopina podczas imprezy „Chopin na Krakowskim Przedmieściu”. Brała również udział w projektach tanecznych m.in. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Ciało/Umysł, Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania. Współpracowała z  takimi nauczycielami jak Wojciech Mochniej, Iwona Olszowska, Paweł Grala, Natalia Iwaniec, Witek Jurewicz, Jacek Owczarek, Dawid Zambrano, Vivan Wood, Bruno Caverna. Ukończyła kurs podstaw choreografii scenicznej, organizowany przez Hurtownie Ruchu w Krakowie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 09:00

Kaszuby: Borowy Młyn, jezioro Gwiazda

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close