Brzeźnica k. Krakowa: „Plenerowy warsztat „Dangerous Mouse” z Marią Mavridou oraz improwizacja z Małgorzatą Haduch

Zdjęcie: Brzeźnica k. Krakowa: „Plenerowy warsztat „Dangerous Mouse” z Marią Mavridou oraz improwizacja z Małgorzatą Haduch

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W Brzeźnicy koło Krakowa odbędą się plenerowe warsztaty tanecznej improwizacji, które poprowadzą Marią Mavridou i Małgorzata Haduch

Od organizatorów:

Oddychaj. Baw się. Tańcz.

Maria Mavridou, grecka tancerka, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie,  od wielu lat rozwija swój charakterystyczny styl tańca –  intensywny, wciągający, przekornie humorystyczny, a zarazem wirtuozerski. W treningu Mavridou czerpanie z naturalnego środowiska stanowi silne źródło praktyki i inspiracji. Otwarta przestrzeń bez dachu, nierówna ziemia, wiatr, przypadkowa obecność przechodniów. Poza ścianami, z wyostrzoną uwagą, badamy poprzez ruch wrażliwość braku schronienia, a może właśnie tańczymy z większą swobodą?

Podczas dwudniowego warsztatu plenerowego skupimy się na relacji ciała z otaczającą przestrzenią. Trening składać się będzie z elementów praktyki Body Weather, której celem jest przystosowanie ciała i umysłu do stanu otwartości i zwinności. Druga część zajęć dedykowana jest grupowej kompozycji, w centrum uwagi są zmysły, np. dotyk oraz stworzenie zaufania pomiędzy uczestnikami, co pozwoli zobaczyć nową perspektywę własnej ekspresji. Tą praktykę Maria Mavridou poprowadzi wspólnie z Małgorzatą Haduch, choreografką i tancerką.

Mavridou przyjeżdża do Krakowa na krótką rezydencję artystyczną, podczas której pracować będzie z Haduch nad nowym duetem Voice Dance Duo. Tancerki od 2013 roku tworzą wraz z holenderskimi muzykami zespół Help Me To Crash, a ich badania artystyczne dotyczą budowania języka improwizacji, który przekracza znane obszary relacji tańca z muzyką improwizowaną oraz tworzy napędzający się mechanizm zaskakujących doświadczeń w ruchu.

Inicjatywa spotkania w Brzeźnicy to propozycja odnajdywania niecodziennych zakamarków, które mają potencjał na stworzenie nowych siedlisk twórczych. Pierwsze spotkanie odbywa się na zaproszenie malarki Anny Holewińskiej-Żakowskiej.

 

Harmonogram:

 

11 sierpnia w godz. 18.00-21.00

12 sierpnia w godz. 11.00-15.00

Brzeźnica koło Liszek, wspólny dojazd z Krakowa około 40 minut, samochodami lub transportem publicznym.

Warsztat otwarty.

Zapisy i informacje: malgorzatah@gmail.com

Cena jeden dzień: piątek 100 zł

Cena dwa dni piątek i sobota: 140 zł

ARCHIWUM PREZENTACJI

Brzeźnica k. Liszek/Krakowa, w piątek w godz. 18.00-21.00, w sobotę w godz. 11.00-15.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close