Burdąg k. Szczytna: „Centrum poza centrum/(A)symetrie” – intensywny warsztat Axis Syllabus. Prowadzenie: Frey Faust

Zdjęcie: Burdąg k. Szczytna: „Centrum poza centrum/(A)symetrie” – intensywny warsztat Axis Syllabus. Prowadzenie: Frey Faust

Na zdjęciu: Frey Faust. Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W długi weekend na przełomie maja i czerwca 2018  w Studio Burdąg odbędzie się intensywny warsztat Axis Syllabus dla osób na różnych poziomach zaawansowania. Warsztat poprowadzi Frey Faust.

O warsztacie:

Środek ciężkości stanowi ruchomy punkt, który niekiedy znajduje się poza ciałem tancerza. Centrum ciała (nie) znajduje się tam, gdzie Ci się wydaje. Sieci, cewki, torby, klamry i śliskie, częściowo stopione powłoki, wzajemne powiązania, grawitacja i hydraulika – stworzone przez naturę połączenia w ciele rzadko kiedy przebiegają po linii prostej. Umiarkowanie nie ogranicza, wręcz przeciwnie – otwiera nieskończone możliwości rozkładania akcentów, przyspieszeń i kierunków. Asymetria, która sprawia, że możemy korzystać ze skręconych łuków i spirali, stanowi zasadę budowy ludzkiego ciała i wzorców ruchu; za sprawą powtórzeń jednak asymetria może stać się symetryczna. Asymetria może przekształcić się w symetrię, jeżeli jest zwrotna, chronologiczna, odwrócona, a także za sprawą jednoczesnych, naprzemiennych ruchów po obu stronach ciała. Te zjawiska znajdują wyraz w ruchu solo i w kontakcie z innym ciałem.

Frey Faust ma 56 lat i jest weteranem sceny tańca współczesnego w Nowym Jorku. Ma ugruntowaną pozycję w Europie i regularnie prowadzi warsztaty na kilku kontynentach. Przez ostatnie dwadzieścia lat zajmował się głównie wartością dydaktyczną stosowanych nauk ścisłych w sztuce, ze szczególnym uwzględnieniem anatomii i fizyki, a także elementów socjologii i psychologii kognitywnej. Pod koniec lat 90. XX wieku opracował interdyscyplinarny system analizy i badań ruchu o nazwie Axis Syllabus (AS).

Można przyjechać 30 maja w środę wieczorem. Tego dnia w planach jest kolacja i dżem.

Zajęcia rozpoczną się w czwartek rano, a zakończą w niedzielę obiadem.

Dokładny rozkład warsztatu będzie wysłany bezpośrednio do uczestników.

Ceny: 880-1030 zł (w zależności od rodzaju noclegu)

Powyższe ceny obowiązują przy rejestracji i wpłacie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 300 zł do 28 lutego.

Po tym terminie cena warsztatu: 1030-1180 zł

Tylko wpłata zaliczki rezerwuje miejsce.

Cena obejmuje wszystko oprócz dojazdu, czyli nocleg, jedzenie (3 wegetariańskie posiłki dziennie), 4-dniowy warsztat, wieczorne dżemy.

Zgłoszenia i pytania: Ksenia Opria – danceinpoland@gmail.com

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Studio Burdąg, Burdąg 68, 12-122 Burdąg k. Szczytna, Mazury, 194 km od Warszawy, 205 km od Gdańska.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close