Burdąg k. Szczytna/Studio Burdąg/Choreografia w relacji: Maria F. Scaroni, Maria Stokłosa „Ciało, dźwięk, czas”

Zdjęcie: Burdąg k. Szczytna/Studio Burdąg/Choreografia w relacji: Maria F. Scaroni, Maria Stokłosa „Ciało, dźwięk, czas”

Fot. materiały Fundacji Burdąg.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Burdąg zaprasza na nowy cykl warsztatów Choreografia w relacji, które odbywać się będą corocznie we wrześniu w Studio Burdąg. We wrześniu cykl otworzy pierwszy warsztat, Ciało, dźwięki, czas, który poprowadzą Maria F. Scaroni oraz Maria Stokłosa. Warsztat składać się będzie z trzech sesji warsztatowych dziennie: poranne movement research, poobiednia praca choreograficzna, wieczorne oglądanie i rozmawianie o etiudach / wspólne oglądanie prac itp.

11 września początek warsztatu o godz. 12.00.

Dodatkowo – można zostać i korzystać ze studia do 17 sierpnia włącznie.

Opis warsztatu:

 

Celem warsztatu jest ponowne wypróbowanie oraz zgłębienie koncepcji i praktyk dotyczących relacji tańca i muzyki. Czas warsztatów zostanie podzielony na wspólny taniec, indywidualne badania oraz pokazy. Ważną częścią będzie także umiejscowienie poszukiwań uczestników w najnowszej historii sztuk performatywnych. Zostanie zwrócona uwaga na inspirujące przykłady współpracy między choreografkami/choreografami i twórcami twórczyniami muzyki oraz na prace odnoszące się do relacji obu dziedzin.

Prowadzącym zależy zarówno na tym, aby podzielić się z uczestnikami swoim doświadczeniem, jak i na tym, aby wspierać ich indywidualne zainteresowania.

Praca w Studio Burdąg umożliwi prowadzenie eksperymentów zarówno w sali, jak i w plenerze. Uczestnicy będą pracować z dźwiękami przyrody, różnymi gatunkami muzyki oraz zatyczkami do uszu.

Tematy, od których uczestnicy rozpoczną spotkanie:

Pierwotna relacja tańca I dźwięku: jeśli taniec i dźwięk są starożytne, to jaka dzisiaj jest nasza relacja wobecekstazy?

Ciało jako ucho.

Taniec jako komentarz do muzyki.

Choreografia stworzona aby ilustrować koncept muzyczny.

Jak zostać hiper-wrażliwym słuchaczem?

Jaką rolę dajemy muzyce w swoich choreografiach?

Czy kiedykolwiek zawładnął uczestnikiem jakiś utwór muzyczny?

Warsztat skierowany jest do osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą ruchu i choreografii oraz nowych zjawisk w sztukach performatywnych – studentom oraz absolwentom wydziałów tańca i choreografii, tancerzom na wszystkich poziomach zaawansowania, a także osobom zajmującym się innymi dziedzinami sztuki.

Przywieźcie ze sobą utwory, które was fascynują i te, które znacie na pamięć!

Cena: 800 zł za cały warsztat.

Cena obejmuje koszt całego warsztatu, zakwaterownia oraz dostępu do studia tanecznego 24h. Nie obejmuje kosztów wyżywienia oraz dojazdu. Istnieje możliwość zamówienia dwudaniowych obiadów w cenie 25zł / obiad (płatność w gotówce na miejscu, po uprzednim zgłoszeniu)

Deadline zgłoszeń: 21 sierpnia 2017.

W celu zgłoszenia organizatorzy proszą o przesłanie krótkiego CV (max. 1 strona) oraz dwóch zdań uzasadnienia (w treści maila), dlaczego zgłaszająca/zgłazający chce wziąć udział w warsztacie – na adres: kontakt@fundacjaburdag.com

Liczba miejsc ograniczona!

Wyniki kwalifikacji zostaną ogłoszone drogą mailową do 23 sierpnia 2017.

Wybranym uczestnikom zostaną przesłane dalsze informacje oraz dane do przelewu.

Płatności należy dokonać do dnia 30 sierpnia 2017. Nieuiszczenie opłaty do ustalonego terminu jest jednoznaczne z rezygnacją z udziału w kursie, na miejsce danej osoby zapraszana jest wówczas następna osoba z listy rezerwowej. Zgłoszenie chęci swojego uczestnictwa w warsztacie jest równoznaczne z akceptacją powyższych zasad.

 

Język prowadzenia warsztatu: angielski

Miejsce: Studio Burdąg.

www.burdagstudio.com

Organizator:

Fundacja Burdąg

www.fundacjaburdag.com

O prowadzących:

Maria F. Scaroni – artystka tańca. Interpretuje i tworzy choreografie, prowadzi warsztaty tańca. Od 2004 roku mieszka w Berlinie, gdzie pracuje jako niezależna performerka i tancerka, często w ramach współpracy z takimi artystami jak Jess Curtis, Jeremy Wade, Frank Willens, Tino Sehgal, Vania Rovisco, Hannah Hegenscheidt, Wilhelm Groener. Od 2011 r. współpracuje z Meg Stuart – wspólnie stworzyły takie projekty jak Until Our Hearts Stop, Sketches/Notebook, Supernova czy Built To Last). Angażuje się w życie berlińskiej społeczności tanecznej, tworząc improwizacje rozumiane jako wydarzenia performatywne (City Lights, Auf den Tisch!, Politics of Ecstasy). Jej choreografie poświęcone są procesom współpracy i gry z doświadczeniem czasu, często na pograniczu performansu, choreografii i instalacji. Jako wykładowczyni HZT w Berlinie, współtworzy niezależne programy szkoleniowe (Berlin, P.O.R.C.H., Smash), badając ciało jako tworzywo. Ukończyła studia magisterskie w zakresie literaturoznawstwa (współczesna literatura włoska) oraz studia w zakresie edukacji i tańca.

www.mariafscaroni.wordpress.com

 

Maria Stokłosa ukończyła choreografię w School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie oraz wydział tańca współczesnego w London Contemporary Dance School at The Place. Współpracuje z wieloma artystami, takim, jak Wojtek Ziemilski (Come Together), Meg Foley (Action is Primary), Magdalena Ptasznik i Marta Ziółek (Złote demony), Peter Pleyer (moving the mirror), Maija Reeta Raumanni (On Open Form), Iza Szostak i Wojtek Pustoła (Wylinka), i innymi. Jest autorką ruchu scenicznego do opery Pawła Mykietyna Czarodziejska Góra. Występowała m.in.w spektaklach Jeremy’ego Wade’a, Lisy Nelson I Sary Shelton Mann. Stokłosa była inicjatorką i opiekunką artystyczną wielu projektów edukacyjnych dla tancerzy i choreografów. Prowadzi regularne zajęcia w Centrum w Ruchu w Warszawie, a także liczne warsztaty w Polsce i za granicą. Jest zaangażowana w wiele działań na rzecz rozwoju lokalnej sceny tańca eksperymentalnego – jako prezeska Fundacji Burdąg, współzałożycielka Centrum w Ruchu, kuratorka cyklu prezentacji Aktywizm tańca. Przestrzenie choreografii w MCK Nowy Teatr w Warszawie oraz przewodnicząca Rady programowej ds. tańca Instytutu Muzyki i Tańca.

www.marysiastoklosa.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Studio Burdąg, Burdąg 68, 12-122 Burdąg k. Szczytna, Mazury, 194 km od Warszawy, 205 km od Gdańska.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close