Burdąg: Sylwester z improwizacją kontaktową. Prowadzenie: Mirva Mäkinen

Zdjęcie: Burdąg: Sylwester z improwizacją kontaktową. Prowadzenie: Mirva Mäkinen

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Andrzej Woźniak i Natalia Oniśk zapraszają do Domu Pracy Twórczej w Burdągu na Sylwester z improwizacją kontaktową. Intensywny warsztat poprowadzi choreografka Mirva Mäkinen z Finlandii. Koszt: 550zł (z noclegiem na sali – konieczny własny śpiwór i karimata), 600 zł (z noclegiem w pokoju 12-osobowym), 650 zł (z noclegiem w pokoju 3-5-osobowym), 700 zł (z noclegiem w pokoju 2-osobowym). Powyższe ceny obowiązują przy wpłacie zaliczki 300 zł do 30 listopada. Wszystkie ceny rosną o 50 złotych przy wpłacie zaliczki po tym terminie. Istnieje możliwość zamówienia wyżywienia w cenie 210 zł. Wyżywienie obejmuje 3 wegetariańskie obiady, kolacje i produkty do przygotowania śniadania. Miejsce zarezerwować można wpłacając zaliczkę w wysokości 300 zł lub całą kwotę. Numer konta, na które należy dokonać przelewu, zostanie podany po otrzymaniu zgłoszenia drogą mailową.

Pytania i zgłoszenia: kinspiracje@gmail.com

Przy rezygnacji do 7 grudnia 2015 roku organizatorzy zatrzymują 100 złotych. Przy rezygnacji po tym terminie zatrzymują całą zaliczkę. W przypadku rezygnacji po 23 grudnia 2015 roku zatrzymują całość wpłaconej kwoty.

Prowadząca o warsztacie:

Improwizacja kontaktowa jest formą ruchu, obejmującą dwa ciała (lub więcej) w kontakcie. Jest w swojej naturze formą improwizacyjną i polega na wspólnym poruszaniu się przy jednoczesnym dzieleniu ciężaru. Impulsy, ciężar i pęd są „negocjowane” przez kontakt fizyczny, którego punkt ciągle zmienia swoje położenie na ciałach tańczących osób przetaczających się po podłodze, odbijających się od siebie i niekiedy poruszających bez kontaktu z podłogą. Często mówi się o „umyśle początkującego” w improwizacji kontaktowej i szerzej, w tańcu. Chodzi o sposób zachowania umysłu otwartego na nieznane sytuacje i nowe sposoby radzenia sobie z nimi. Niekiedy opanowując dobrze technikę pragniemy poznać ją jeszcze lepiej i zapominamy o przyjemności płynącej z tańca. Podczas tego warsztatu będziemy poruszać zagadnienia ciężaru, równowagi, odruchu i impulsu pomiędzy dwoma poruszającymi się ciałami. Wychodząc od odczuć z ciała płynących z dotyku i dzielenia ciężaru będziemy zgłębiać umiejętności poruszania się na podłodze, upadania i podnoszenia. Znajdziemy sposoby podnoszenia ciężaru bez wysiłku i oddawania go tak, aby być lekkimi. Nie musimy opanować tych umiejętności w mistrzowskim stopniu, żeby czerpać radość z tańca, ale zdobywanie ich często otwiera przed nami drzwi, które w innym wypadku zostałyby zamknięte. W centrum ciała jest mnóstwo wiedzy, która wiąże się z napięciem, ale i z odpuszczaniem, kiedy jest to potrzebne. Będziemy poruszać się od naszego centrum w kierunku peryferiów ciała, a także szukać połączeń między centrum a kończynami, ćwicząc sięganie, składanie się i spirale. Będziemy eksperymentować z byciem w stanie równowagi i poza nią, rozpoznając kierunek, w którym upada ciężar ciała. Ostatnio interesuje mnie w jaki sposób prowadzę i podążam przy użyciu swojego centrum i na ile świadomie podejmuję pewne wybory.

Mirva Mäkinen (Finlandia)
W 2000 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Tańca w Akademii Teatralnej w Finlandii. Wcześniej uzyskała tytuł magistra wychowania fizycznego na Uniwersytecie Jyväskylä. W roku 2010 rozpoczęła studia doktoranckie w Akademii Teatralnej w Helsinkach. Od 2000 r. jest instruktorką tańca, choreografką i nauczycielką w szkole artystycznej Kallio Upper Secondary School of Performing Arts. Była instruktorką podczas kilku międzynarodowych festiwali improwizacji kontaktowej. Obecnie współpracuje ze stowarzyszeniem tanecznym Karttunen Kollektiv, grupą New Circus Company Circo Aereo oraz choreografem Joona’em Halonenem. W tańcu interesuje ją poczucie płynności, praca nad ruchem, rytmem i różnymi metodami panowania nad własnym ciałem.

ARCHIWUM PREZENTACJI

Burdąg k/Jedwabna: ul. Kamień Polny 12, Pęcice Małe

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close