Burdąg/Warmia:Rebelia Kultury: warsztat Marysi Stokłosy, Konrada Szymańskiego i Wielanda Moellera

Zdjęcie: Burdąg/Warmia:Rebelia Kultury: warsztat Marysi Stokłosy, Konrada Szymańskiego i Wielanda Moellera

Fot. Paula Court

Wersja do druku

Udostępnij

Pod koniec października, w ramach kampanii „Warmia: Rebelia Kultury” odbędzie się warsztat pod kierownictwem uznanej tancerki i choreografki – Marysi Stokłosy z udziałem perkusisty Wielanda Moellera oraz performera Konrada Szymańskiego. Ich wspólną pracę uwieńczy pokaz tańca improwizacji z dodatkowym udziałem wybitnego klarnecisty – Michała Górczyńskiego.

„Nowy taniec” to projekt mający na celu przybliżenie owianego tajemnicą i strachem przed “niezrozumieniem” tańca współczesnego. Rozpoczęcie dialogu pomiędzy twórcami tańca związanymi z kultowym Domem Pracy Twórczej Burdąg oraz publicznością.

Tym razem głównym kierunkiem będzie zjawisko improwizacji muzyki i tańca. Jest to jeden z ciekawszych kierunków rozwoju tańca w Europie i USA, który dopiero zyskuje sobie zainteresowanie i praktyków w Polsce.


Projekt składa się zwarsztatóworaz zespektaklu improwizowanejmuzyki i tańca.


Podczas warsztatów poruszane będą praktyczne i teoretyczne zagadnienia dotyczące improwizacji jako metody badawczej i jako praktyki scenicznej – sposobu występowania przed widzem. Zapraszamy performerów – tancerzy, muzyków, aktorów oraz adeptów tych dziedzin do wspólnej praktyki i prezentacji.


Warsztaty improwizacji odbędą się w Burdągu w dniach
20-21 październikai będzie prowadzony przezMarysię Stokłosę,Konrada SzymańskiegoorazWielanda Moellera.


Nabór na warsztaty jest otwarty– zgłoszenia w postaci listu motywacyjnego i krótkiej informacji biograficznej należy przesyłać pod adresinfo@burdagstudio.com
Udział jest bezpłatny.


Kalendarz wydarzeń:
1. Ogłoszenie naboru na warsztaty tańca – 1 lipca 2012
2. Termin nadsyłania zgłoszeń udziału – 1 września 2012
3. Wybór uczestników warsztatów – 20 września 2012
4. Warsztaty – 20-21 października 2012
5. Pokaz/spektakl – 24 października 2012


24 października w Olsztyniebędzie można zobaczyć spektakl stworzony na oczach widzów przez grupę tancerzy (Marysia Stokłosa i Konrad Szymański) i muzyków (Wieland Moeller – perkusista orazMichał Górczyński– klarnecista).


Lokalizacje:
1. warsztaty – Dom Pracy Twórczej Burdąg,
2. pokaz finałowy – Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, ul. Parkowa 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close