Burdąg/Warmia:Rebelia Kultury: warsztat Marysi Stokłosy, Konrada Szymańskiego i Wielanda Moellera

Zdjęcie: Burdąg/Warmia:Rebelia Kultury: warsztat Marysi Stokłosy, Konrada Szymańskiego i Wielanda Moellera

Fot. Paula Court

Wersja do druku

Udostępnij

Pod koniec października, w ramach kampanii „Warmia: Rebelia Kultury” odbędzie się warsztat pod kierownictwem uznanej tancerki i choreografki – Marysi Stokłosy z udziałem perkusisty Wielanda Moellera oraz performera Konrada Szymańskiego. Ich wspólną pracę uwieńczy pokaz tańca improwizacji z dodatkowym udziałem wybitnego klarnecisty – Michała Górczyńskiego.

 

„Nowy taniec” to projekt mający na celu przybliżenie owianego tajemnicą i strachem przed “niezrozumieniem” tańca współczesnego. Rozpoczęcie dialogu pomiędzy twórcami tańca związanymi z kultowym Domem Pracy Twórczej Burdąg oraz publicznością.

 

Tym razem głównym kierunkiem będzie zjawisko improwizacji muzyki i tańca. Jest to jeden z ciekawszych kierunków rozwoju tańca w Europie i USA, który dopiero zyskuje sobie zainteresowanie i praktyków w Polsce.


Projekt składa się z warsztatów oraz ze spektaklu improwizowanej muzyki i tańca.


Podczas warsztatów poruszane będą praktyczne i teoretyczne zagadnienia dotyczące improwizacji jako metody badawczej i jako praktyki scenicznej – sposobu występowania przed widzem. Zapraszamy performerów – tancerzy, muzyków, aktorów oraz adeptów tych dziedzin do wspólnej praktyki i prezentacji.


Warsztaty improwizacji odbędą się w Burdągu w dniach 
20-21 października i będzie prowadzony przez Marysię StokłosęKonrada Szymańskiego oraz Wielanda Moellera.

 

Nabór na warsztaty jest otwarty – zgłoszenia w postaci listu motywacyjnego i krótkiej informacji biograficznej należy przesyłać pod adres info@burdagstudio.com
Udział jest bezpłatny.

 

Kalendarz wydarzeń:
1.    Ogłoszenie naboru na warsztaty tańca – 1 lipca 2012
2.    Termin nadsyłania zgłoszeń udziału – 1 września 2012
3.    Wybór uczestników warsztatów – 20 września 2012
4.    Warsztaty – 20-21 października 2012
5.    Pokaz/spektakl – 24 października 2012

 

24 października w Olsztynie będzie można zobaczyć spektakl stworzony na oczach widzów przez grupę tancerzy (Marysia Stokłosa i Konrad Szymański) i muzyków (Wieland Moeller – perkusista oraz Michał Górczyński – klarnecista).

 

Lokalizacje:
1.    warsztaty – Dom Pracy Twórczej Burdąg,
2.    pokaz finałowy – Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, ul. Parkowa 1

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 09:00

Dom Pracy Twórczej Burdąg, ul. Kamień Polny 1205-806 Pęcice Małe

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close