Busko-Zdrój/TEATR POLSKA: B’cause Dance Company „Homesick | Sick Home”

Zdjęcie: Busko-Zdrój/TEATR POLSKA: B’cause Dance Company „Homesick | Sick Home”

II Kongres Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego TEATR POLSKA odbędzie się pokaz spektaklu Homesick | Sick Home. To przedstawienie stawiające pytania o tożsamość uchodźcy, imigranta, poruszające tematykę wielokulturowości.

O spektaklu: 

Tożsamość uchodźcy – czy coś takiego istnieje? Czy bycie uchodźcą może być wyborem? Gdzie jest granica pomiędzy byciem imigrantem i uchodźcą? Czy ktokolwiek z nas chciałby opuścić swój dom bez gwarancji, że odnajdzie drugą przystań? A co, jeśli okazałoby się, że koniec wyprawy po nowy dom to dopiero początek podróży ku byciu zaakceptowanym? Gdzie jest granica pomiędzy brakiem asymilacji, a potrzebą zachowania podstaw własnej tożsamości? Czy agresja jest przyczyną, czy skutkiem bycia wykluczonym? Czy oni są wykluczeni? Czy my jesteśmy wykluczeni? Czy w ogóle są jacyś „oni” i jesteśmy jacyś „my”? Czy człowiek może być nielegalny?

Spektakl Homesick | Sick Home to zaproszenie do rozważań na tematy dotyczące uchodźców, imigrantów oraz wielokulturowości. To próba zobrazowania tych zagadnień poprzez ruch, który jest najszczerszym, bo też najbardziej pierwotnym środkiem naszego przekazu. Bo może to właśnie wtedy, kiedy nie jesteśmy zasypani subiektywnym ogromem informacji, jesteśmy w stanie spojrzeć na tak kompleksowe treści z wielu perspektyw.

Choreografia: Bartek Woszczyński
Kompozytorzy: ATMO (Giulio Donati & Simone Donati)
Tancerze: Beniamin Citkowski, Szymon Osiński, Dominika Stróżewska, Urszula Woszczyńska, Bartek Woszczyński
Reżyseria światła: Artur Wytrykus
Projekt kostiumów: Joanna Woszczyńska

 


Informacje o biletach dostępne na stronach lokalnych ośrodków kultury.

Pokazy spektakli odbywają się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

www.teatrpolska.pl

www.facebook.com/TeatrPolska

Instytut Teatralny logo (miniaturka)  TERAZ POLSKA 2020 logotyp (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Busko-Zdrój: al. Mickiewicza 22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close