Busko Zdrój/XVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz: KTT „Tranzyt Wenus”

Zdjęcie: Busko Zdrój/XVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz: KTT „Tranzyt Wenus”

Fot. C. Adamski

Wersja do druku

Udostępnij

Tranzyt Wenus– Słońce-Księżyc, Wenus-Mars. Te ciała niebieskie w kulturach wielu cywilizacji najczęściej symbolizują przeciwieństwa, a wyłaniające się z tych przeciwieństw napięcia są tworzywem mistycznej, religijnej i artystycznej symboliki. W centrum przedstawienia odnajdujemy Wenus. Od milionów lat wędruje ona po swojej orbicie, by raz na jakiś czas znaleźć się dokładnie pomiędzy Słońcem i Ziemią. Ta wyjątkowa chwila w życiu Wenus stała się dla choreografów inspiracją do stworzenia spektaklu ukazującego zagrożoną utratą miłości harmonię Wszechświata.

Choreografia: Stacy Boeddeker i Richard Palomino

Muzyka: collage

Tańczą: Joanna Rynkiewicz, Grzegorz Pańtak, Anna Kmiecik, Bartłomiej Łącki, Michał Stoch, Barbara Karol, Alicja Horwath-Maksymow, Rafał Zubrzycki, Dawid Matlak, Bartosz Wójcik, Monika Kuc-Piechota, Anna Kmiecik, Judith Kowalczyk, Katarzyna Skrzyniarz, Anna Podolska, Aleksandra Zatorska, Dawid Kwarciany

Scenografia: Grzegorz Pańtak

Kostiumy: Stacy Boeddeker

Wizualizacje: Richard Palomino

Czas trwania: 55’

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Buskie Samorządowe Centrum Kultury, 28-100 Busko-Zdrój, al. Mickiewicza 22

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close