Bydgoszcz/Myśl w ruchu 2018/Ogólnopolski Festiwal Tańca Osób Niepełnosprawnych: „Taniec-mój sprawny świat” – pokaz finałowy

Zdjęcie: Bydgoszcz/Myśl w ruchu 2018/Ogólnopolski Festiwal Tańca Osób Niepełnosprawnych: „Taniec-mój sprawny świat” – pokaz finałowy

okładka książki "Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura"

Wersja do druku

Udostępnij

Pomorsko-Kujawski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka” w partnerstwie z Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej i Niewidomej im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy zaprasza na Ogólnopolski Festiwal Tańca Osób Niepełnosprawnych, w ramach którego odbędzie się pokaz Taniec – mój sprawny świat. Pokaz taneczny jest podsumowanie projektu, w którym brały udział osoby słabo widzące i niewidome. Uczniowie poznali różne style tańca (taniec nowoczesny, standardowy, współczesny, improwizacje taneczne. Uczestnicywyjeżdżali również na spektakle taneczne organizowane na wielkich scenach. Podczas festiwalu będą mieli szanse zaprezentować umiejętności, które nabyli podczas zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów tańca nowoczesnego oraz standardowego.

Podczas pokazu prowadzona będzie audiodeskrypcja tańca. Dzięki zastosowaniu audiodeskrypcji uczniowie niewidomi i słabowidzący będą mogli pełniej uczestniczyć w wydarzeniu, jakim będzie pokaz tańca. Audiodeskryptor opisze stroje tancerzy, rodzaj wykonywanego przez nich tańca, liczbę osób na scenie, scenografię, oświetlenie, kolory i inne elementy będące istotne dla występu.

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2018.

IMIT (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:30

Bydgoszcz: Miejskie Centrum Kultury, ul. Karola Marcinkowskiego 12/14

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close