Bydgoszcz/Opera Nova: „Rusałka” – chor. Iwona Runowska

Zdjęcie: Bydgoszcz/Opera Nova: „Rusałka” – chor. Iwona Runowska

Fot. z archiwum MAZOWSZA.

Wersja do druku

Udostępnij

Kristina Wuss, niemiecka reżyserka młodego pokolenia, dramaturg i producent, przyjęła zaproszenie dyrekcji Opery Nova do zrealizowania premiery – opery Antonina Dvořáka, która zainauguruje XIX Bydgoski Festiwal Operowy 28 kwietnia.Bydgoska miała już okazję poznać kunszt reżyserski Kristiny Wuss oglądając jej utytułowany spektakl, operęAlcinaw wykonaniu Łotewskiej Opery Narodowej na VI Bydgoskim Festiwalu Operowym w 1999 roku.


W zamyśle Kristiny Wuss i Mariusza Napierały – autora scenografii i kostiumów doRusałki, scenografia odwoływać się będzie do realnych obiektów architektonicznych Bydgoszczy. W najbliższym otoczeniu przepływającej przez Bydgoszcz rzeki Brdy – przy starych śluzach, na słynnym moście w sercu miasta – Rusałka rozpoczyna swój subtelny dialog z dalekim księżycem.W tej lirycznej baśni dla widzów od 8 do 80 roku życia, z podwodnym światem, z miejskim życiem, z balem, podczas którego przewijać się będą rozpoznawalne symbole miasta, na widzów oczekują zaskakujące niespodzianki…Zdradzimy, że na scenie pojawi się imponujących rozmiarów wierna replika mostu znajdującego się w sąsiedztwie Opery Nova, odtworzonego według dokumentacji konserwatora zabytków.

28.04.godz.19. premiera-inauguracja XIX Bydgoskiego Festiwalu Operowego
29.04.godz.19. II premiera

Antonin Dvořák RUSAŁKA opera

Kierownictwo muzyczne Maciej Figas
Reżyseria Kristine Wuss
Scenografia i kostiumy Mariusz Napierała
Choreografia Iwona Runowska
Przygotowanie chóru Henryk Wierzchoń
Współpraca muzyczna Jerzy Wołosiuk

Wykonawcy:
Soliści, Balet, Chór i Orkiestra Opery Nova w Bydgoszczy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close