Bydgoszcz/Opera Nova: „Śpiąca królewna” – chor. Zofia Rudnicka

Zdjęcie: Bydgoszcz/Opera Nova: „Śpiąca królewna” – chor. Zofia Rudnicka

Fot. Marek Chełminiak

Wersja do druku

Udostępnij

Śpiąca królewna zawdzięcza swój sukces i trwałe miejsce w światowym repertuarze baletowym  wrażliwości muzycznej kompozytora – Piotra Czajkowskiego oraz  inwencji i wyobraźni choreografa – Mariusa Petipy.

Na oryginalnej wersji, stworzonej przez tego autora ponadczasowych choreografii dla baletu Teatru Maryjskiego w carskim Petersburgu, bazuje przedstawienie „Śpiącej królewny” w Operze Nova w inscenizacji i choreografii Zofii Rudnickiej.

Spektakl adresowany jest do miłośników baletu w różnym wieku; dorośli docenią wykreowaną przez Petipę różnorodność pas de deux, dzieci – obok tytułowej bohaterki – rozpoznają także inne postaci z bajek Charlesa Perraulta: Czerwonego Kapturka i Wilka, Kopciuszka, Kota w Butach wadzącego się z Białą Kotką, Błękitnego Ptaka i Księżniczkę Florinę.
A cóż powiedzieć o emocjach, jakie wzbudza pojawienie się złowrogiej Wróżki Carabosse?

Piotr Czajkowski Śpiąca królewna (La belle au bois dormant)

Inscenizacja i choreografia Zofia Rudnicka
Kierownictwo muzyczne Piotr Wajrak
Scenografia Barbara Wolniewicz
Współpraca choreograficzna Uladzimir Hlinskikh
autor plakatu Barbara Wolniewicz

Czas trwania: 2h10′, jedna przerwa.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close