Bydgoszcz: Opera Nova w Bydgoszczy „Opowieści Wędrowca”

Zdjęcie: Bydgoszcz: Opera Nova w Bydgoszczy „Opowieści Wędrowca”

Opera Nova „Opowieści Wędrowca”. Plakat: Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na najnowszy spektakl Opowieści Wędrowca, który zostanie wystawiony na zakończenie obecnego sezonu artystycznego.

Wersja do druku

Udostępnij

Na wieczór baletowy zatytułowany Opowieści Wędrowca złożą się choreografie pięciorga tancerzy Baletu  wykonywane z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Opery Nova. W zamierzeniu ma to być pierwszy z cyklu Atelier Młodych Twórców – spektakli ukazujących talent i pasje w nich drzemiące.

Opowieści Wędrowca poświęcone są pamięci Andrzeja Szwalbego, kreatora życia kulturalnego w Bydgoszczy, którego zasługi dla instytucji kultury i środowiska artystycznego miasta są nie do przecenienia. Jako orędownik różnorakich dziedzin sztuki patronuje on wieczorowi łączącemu taniec współczesny z wirtuozowskim muzycznym kunsztem.

Przedstawienie utworzą choreografie powstałe do Czterech pór roku Antonia Vivaldiego: do Wiosny swą choreografię pt. Światła przedstawi Maria Martins, Jorge Gutierrez pokaże Zenit do pory Lato, Jesień towarzyszyć będzie Pokusom autorstwa Olgi Markari, a Zimę wypełni Atman w choreografii Abigail Cockrell. Prolog i Epilog jest autorstwa Artema Rybalchenki. O swoich pasjach artyści opowiedzą nie tylko poprzez taniec: w spektaklu publiczność zobaczy także ich wypowiedzi w krótkim filmie.

W spektaklu bierze udział cały Balet Opery Nova. Solo wiolonczelowe wykonywać będzie laureat wielu międzynarodowych konkursów dla młodych muzyków, Mikołaj Wojciechowski. Kierownictwo muzyczne sprawuje Filip Lipski (skrzypce).

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Bydgoszcz: Opera Nova w Bydgoszczy, ul. Marszałka Focha 5

godz. 18:00

Bydgoszcz: Opera Nova w Bydgoszczy, ul. Marszałka Focha 5

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close