Bydgoszcz/Scena dla tańca 2015/Międzynarodowe Forum Tańca: Agata Maszkiewicz „Polska”

Zdjęcie: Bydgoszcz/Scena dla tańca 2015/Międzynarodowe Forum Tańca: Agata Maszkiewicz „Polska”

Powyżej nieba. Fot. Marta Ankiersztejn

Wersja do druku

Udostępnij

POLSKA opiera się na dwóch zjawiskach: sympatii i empatii. Spektakl, korzystając z rożnych środków wyrazu takich jak taniec, performance, muzyka oraz wideo, lekko humorystycznie prowokuje widza do fizycznej reakcji na to, co widzi. Jedni odczują zażenowanie, inni będą zmagać się z własnymi projekcjami i wyobrażeniami. Większość zapewne pomyśli o performance i performatywności, o osiągnięciach i sukcesach, ale także o urazach i porażkach. Tancerka ubrana jest w sportowy strój biegaczki, a jej ciało zdecydowanie nie może uciec kulturowej naturze.

pomysł/choreografia/wykonanie: Agata Maszkiewicz

wideo/dźwięk/swiatło: Vincent Tirmarche

muzyka: Miles Davis, Bitches Brew, The Rolling Stones, Sympathy for the devil, Zespół z Gąbina/Piotr Figurski/Piotr Kłyś „Oberek”

produkcja: VierHochDrei/ Lisa Schmidt

koprodukcja: Workspace Brussels, imagetanz/brut Wien oraz Art Stations Foundation Poznań

ze wsparciem: Kulturabteilung der Stadt Wien oraz Bundesministerium fur Unterricht, Kunst und Kultur

czas trwania: 38 min.

premiera: 03.2009, BRUT theatre, Wiedeń, Austria

***

Międzynarodowe Forum Tańca to cykliczny, wieloletni projekt Teatru Polskiego w Bydgoszczy, który obejmie zarówno prezentację spektakli, jak i wykładów oraz działań edukacyjnych, skierowanych do szerokiej publiczności. Tegoroczna seria prezentacji obejmie pokazy spektakli znakomitych polskich choreografów i reżyserów: Izy Szostak, Ramony Nagabczyńskiej, Agaty Maszkiewicz, Renaty Piotrowskiej, Agaty Siniarskiej, Anny Nowak, Anny Godowskiej, Tomasza Wygody i Sławomira Krawczyńskiego. Każde z przedstawień poprzedzi wprowadzenie, przygotowane przez wybitne postaci polskiego tańca.

Projekt Międzynarodowe Forum Tańca  został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

Więcej na stronie: www.scenadlatanca.pl

Logo Scena dla tańca (miniaturka)    IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Bydgoszcz: Teatr Polski im. Hieronima Konieczki, al. Mickiewicza 2.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close