Bydgoszcz/Scena dla tańca 2015/Międzynarodowe Forum Tańca: Agata Siniarska „Śmierć 24 klatki na sekundę albo zrób mi tak jak w prawdziwym filmie – choreografia spowolniona w rozdziałach”

Zdjęcie: Bydgoszcz/Scena dla tańca 2015/Międzynarodowe Forum Tańca: Agata Siniarska „Śmierć 24 klatki na sekundę albo zrób mi tak jak w prawdziwym filmie – choreografia spowolniona w rozdziałach”

Fot. Karolina Mełnicka

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu Międzynarodowe Forum Tańca Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na pokaz spektaklu Agaty Siniarskiej Śmierć 24 klatki na sekundę albo zrób mi tak jak w prawdziwym filmie – choreografia spowolniona w rozdziałach.

to solo dzieje się 24 klatki na sekundę/ jak w prawdziwym filmie/ to solo pojawia się w rozdziałach/ to solo jest dramatyczne, ale wizualnie atrakcyjne/ to solo stoi, siedzi, leży z buzią szeroko otwartą/ to solo odnosi się do wielu nazwisk/ mulvey, akerman, de lauretis, butler, tyler, silverman, kuhn, deleuze, fraser, doane, jelinek, kwiatkowska, karina, kodard, vitti, antonioni, bardot, shermann, chytilova, illouz, halberstam, jones, pollock, german, moreau, radkiewicz, creed, potter, modleski, herden, fassbinder/to solo nigdy nie słyszało o agacie siniarskiej/

choreografia i wykonanie: Agata Siniarska

opieka artystyczna: Bush Hartshorn

realizacja techniczna i światła: Łukasz Kędzierski

produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w ramach Solo Projekt 2013

czas trwania: 25 min.

premiera: 5.10.2013, Stary Browar, Studio Słodownia +3, Poznań

***

Międzynarodowe Forum Tańca to cykliczny, wieloletni projekt Teatru Polskiego w Bydgoszczy, który obejmie zarówno prezentację spektakli, jak i wykładów oraz działań edukacyjnych, skierowanych do szerokiej publiczności. Tegoroczna seria prezentacji obejmie pokazy spektakli znakomitych polskich choreografów i reżyserów: Izy Szostak, Ramony Nagabczyńskiej, Agaty Maszkiewicz, Renaty Piotrowskiej, Agaty Siniarskiej, Anny Nowak, Anny Godowskiej, Tomasza Wygody i Sławomira Krawczyńskiego. Każde z przedstawień poprzedzi wprowadzenie, przygotowane przez wybitne postaci polskiego tańca.

Projekt Międzynarodowe Forum Tańca został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

Więcej na stronie: www.scenadlatanca.pl

Logo Scena dla tańca (miniaturka)    IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Bydgoszcz: Teatr Polski im. Hieronima Konieczki, ul. Mickiewicza 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close