Bydgoszcz/Scena dla tańca 2015/Międzynarodowe Forum Tańca: Anna Nowak „Exercising Attention #6. Ćwiczenia z uważności”

Zdjęcie: Bydgoszcz/Scena dla tańca 2015/Międzynarodowe Forum Tańca: Anna Nowak „Exercising Attention #6. Ćwiczenia z uważności”

Fot. Mira Hirz

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu Międzynarodowe Forum Tańca Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na pokaz spektaklu Exercising Attention #6. Ćwiczenia z uważności Anny Nowak.

Tytułowe ćwiczenie uważności – przez 30 minut trwania tego spektaklu solowego – to propozycja dramaturgiczna skierowana zarówno do publiczności, jak i do samej performerki. To również zaproszenie do tworzenia i postrzegania tańca jako przestrzeni niuansu, gdzie silne opozycje zastępowane są przez łagodne różnice.

Trzy obiekty współistnieją w Exercising Attention #6: przedmiot ruchowy (taniec), przestrzenny (teatr) i dyskursywny (tekst), umożliwiając grę z niuansami postrzegania, bliskości i upływającego czasu. Spektakl proponuje inne niż zazwyczaj formy uczestniczenia w tańcu/teatrze dziś, gdzie ciała i zmysłowe doznania widzów stają się nieoczywistą częścią choreografii.

choreografia: Anna Nowak

głos: Allison Peacock

konsultacja dramaturgiczna: Siegmar Zacharias, Alice Chauchat, Litó Walkey, Agata Siniarska

koprodukcja: HZT Berlin

czas trwania spektaklu: 30 min.

premiera: 13.04.2014, Uferstudios, Berlin

***

Międzynarodowe Forum Tańca to cykliczny, wieloletni projekt Teatru Polskiego w Bydgoszczy, który obejmie zarówno prezentację spektakli, jak i wykładów oraz działań edukacyjnych, skierowanych do szerokiej publiczności. Tegoroczna seria prezentacji obejmie pokazy spektakli znakomitych polskich choreografów i reżyserów: Izy Szostak, Ramony Nagabczyńskiej, Agaty Maszkiewicz, Renaty Piotrowskiej, Agaty Siniarskiej, Anny Nowak, Anny Godowskiej, Tomasza Wygody i Sławomira Krawczyńskiego. Każde z przedstawień poprzedzi wprowadzenie, przygotowane przez wybitne postaci polskiego tańca.

Projekt Międzynarodowe Forum Tańca został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2015.

Więcej na stronie: www.scenadlatanca.pl

Logo Scena dla tańca (miniaturka)    IMIT (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close